چرا لیگ برتر برای تیم ملی فوتبال زودتر تعطیل نشد؟

به گزارش مهسان بلاگ، در آستانه حضور تیم ملی فوتبال ایران در منامه بحرین به منظور برگزاری رقابت های مقدماتی انتخابی جام جهانی، تشکیل دیرهنگام اردوی تیم ملی صدای اعتراض بعضی بازیکنان را درآورده است؛ آن ها معتقدند که لیگ برتر فوتبال ایران می توانست چند روز زودتر تعطیل شده و اینکه بازیکنان مدت زمان بیشتری در اختیار کادر فنی تیم ملی قرار داشته باشند!

چرا لیگ برتر برای تیم ملی فوتبال زودتر تعطیل نشد؟

به گزارش خبرنگاران، اردوی تیم ملی فوتبال ایران از چهارم خردادماه امسال و پس از برگزاری ملاقاتهای معوقه تشکیل شد و ملی پوشان شاغل در لیگ برتر بعد از برگزاری بازی های خود در سوم خرداد، فورا به محل اردوی تیم ملی رسیدند و چهارم خرداد نخستین جلسه تمرین را برگزار کردند.

برنامه دور از انتظار تیم ملی از نظر زمان بندی

در نهایت تیم ملی فوتبال ایران چهارم و پنجم خرداد امسال تمرینات خود را در تهران و در آموزشگاه ملی فوتبال برگزار کرد و صبح روز ششم راهی کیش شد. طبق برنامه تمرینات تیم ملی تا صبح روز 10 خرداد در کیش دنبال خواهد شد و سپس ملی پوشان با پرواز اختصاصی از این جزیره راهی منامه بحرین می شوند و باید در فاصله 12 روز، چهار مسابقه به جامانده خود در مرحله مقدماتی جام جهانی را برگزار نمایند تا تکلیف صعود تیم ملی از مرحله گروهی تعیین گردد.

پنجشنبه 13 خرداد اولین مصاف تیم ملی فوتبال ایران در بحرین مقابل هنگ کنگ برگزار می گردد، سپس ملی پوشان دوشنبه 17 خرداد به مصاف بحرین می فرایند، پس از آن 21 خرداد به مصاف با کامبوج و در ملاقات پایانی، دوشنبه 25 خرداد مقابل تیم ملی فوتبال عراق صف آرایی خواهند کرد.

برگزاری مسابقات لیگ برتر تا دقیقه 90

این درحالی بود که پنج مسابقه معوقه اعلام شده هفته های بیستم و بیست و یکم لیگ برتر فصل 1400-1399 لغو شد و برنامه های معوقه اعلام شده که تعویق شده اینگونه بود که قرار بود پیش از تغییرات، صنعت نفت آبادان- استقلال به عنوان ملاقات معوقه از هفته بیستم، آدینه 31 اردیبهشت و ملاقات فولاد خوزستان-تراکتور تبریز، سه شنبه 4 خرداد برگزار گردد.

همچنین از ملاقاتهای معوقه هفته بیست و یکم قرار بود آدینه 31 اردیبهشت سایپا - فولاد خوزستان به مصاف هم بفرایند و در عین حال سه شنبه چهارم خرداد استقلال - شهرخودرو و نیز ذوب آهن - پرسپولیس مقابل یکدیگر صف آرایی نمایند که تمامی این مسابقات از سوی سازمان لیگ لغو شد و قرار شد در زمان دیگری برگزار شوند.

سهیل مهدی، رییس کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران پیش از این به خبرنگاران بیان کرد، در حال برگزاری ملاقاتهای معوقه هستیم و پس از آن که سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ملاقاتهای چهارم خرداد را حذف کرد، قاعدتا بخشی از مسابقات 31 اردیبهشت نیز جا به جا و برنامه ملاقاتها دچار تغییر و هفته بازی ها نیز دستخوش جابجایی شد، بنابراین در نهایت ملاقاتهای چهارم خرداد و 31 اردیبهشت دچار تغییر شد و سازمان لیگ به باشگاه هایی که قرار بود مسابقه داشته باشند بیان کرد به واسطه تغییرات تیم ملی، زمان برگزاری مسابقات جا به جا شده و متعاقبا اعلام می گردد.

در نهایت اما، ملاقات تیم های فوتبال ذوب آهن اصفهان و پرسپولیس تهران، سوم خردادماه امسال برگزار گردید و در عین حال فولاد مقابل تراکتور و صنعت نفت آبادان مقابل استقلال تهران، در همین روز صف آرایی کردند آن هم در شرایطی که از تیم های فوتبال پرسپولیس، تراکتور و استقلال بازیکنانی به اردوی تیم ملی فوتبال ایران دعوت شده بودند.

چرا اردوی تیم ملی دیر تشکیل شد؟

حال اما صدای اعتراض بعضی بازیکنان سرشناس تیم ملی فوتبال ایران از در آمده است؛ ملی پوشان معتقدند به طور حتم این امکان وجود داشت که رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران یک هفته زودتر تعطیل شده و اینگونه ملی پوشان چند روز بیشتر در اختیار کادر فنی تیم ملی قرار گیرند.

با این وجود اما این سوال مطرح شده است که آیا کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران و مسوولان فدراسیون فوتبال درخواست خود را مبنی بر عدم برگزاری مسابقات اجرا شده لیگ برتر در سوم خرداد امسال به منظور تعطیل شدن یک هفته زودتر مسابقات لیگ برتر به سازمان لیگ ارائه نموده بودند؟ اگر چنین درخواستی از سوی کادر فنی تیم ملی مطرح شده باشد، آیا از سوی فدراسیون فوتبال یا سازمان لیگ با آن مخالفت شده است؟ مسئله قابل تامل اینکه تیم ملی فوتبال ایران در مقطع زمانی کنونی در شرایط بسیار حساسی قرار گرفته است و هرگونه سهل انگاری و اشتباه می تواند مانع از صعود به مرحله نهایی رقابت های انتخابی جام جهانی 2022 قطر گردد!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 87708

به "چرا لیگ برتر برای تیم ملی فوتبال زودتر تعطیل نشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا لیگ برتر برای تیم ملی فوتبال زودتر تعطیل نشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید