چه برسی برای چه مویی؟

به گزارش مهسان بلاگ، انتخاب برس مناسب از جمله مسایلی است که می تواند هم در زیبایی و هم در سلامت موها می تواند تاثیرگذار باشد. در اینجا به این موضوع می پردازیم که چه برسی با چه مشخصاتی مناسب چه نوع مویی است و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

چه برسی برای چه مویی؟

چه برسی برای چه مویی؟

انتخاب برس مناسب از جمله مسایلی است که می تواند هم در زیبایی و هم در سلامت موها می تواند تاثیرگذار باشد. در اینجا به این موضوع می پردازیم که چه برسی با چه مشخصاتی مناسب چه نوع مویی است و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

برس های چوبی تخت:

برس های چوبی مستطیلی تخت به راحتی سبب باز شدن گره ها بدون شکستن بافت مو می شوند. این نوع برس ها برای تمامی موهای فر و مجعد و مناسب است و دندان های چوبی آن برترین گزینه برای شانه کردن موهای خشک و وز است. برای استفاده از این برس ابتدا آن را به آرامی روی سطح مو که به دسته های کوچک تقسیم شده است، بکشید. هرگز شانه ها را در عمق مو فرو نکنید. ابتدا نوک موها را برس بزنید و به تدریج به ریشه نزدیک تر شوید بعد از آنکه عمده گره ها باز شدند، می توانید مو را از سمت ریشه به سمت نوک کاملا برس بزنید.

برس با موهای نرم طبیعی:

برس های تخت که دانه های آن از بافت های نرم طبیعی تهیه شده باشند مناسب ترین گزینه برای موهای آسیب دیده اند زیرا بافت نرم دانه ها به موهای سست و خشک آسیب نمی رساند. این نوع برس ها بعلاوه برای موهای نازک و ظریف و حساس هم مناسب است. ضمناً برترین گزینه برای موهای بچه ها به تعداد می فرایند زیرا بافت نرم دانه ها به پوست سر آنها آسیب نرسانده و شانه کشیدن را برای مادر راحت تر می نماید. در حین استفاده از این برس ها هم ابتدا باید از نوک موها و حجم کم برس زدن را شروع کرد و کم کم به ریشه نزدیک شد. ضمناً از این نوع برس در حین سشوار کشیدن مو برای خشک کردن کامل ریشه ها هم می توان استفاده کرد.

برس های صاف کننده با صفحات سرامیکی:

این نوع از برس ها برای موهای ضخیم و موج دار مناسب است و می تواند سبب صاف و بلندتر شدن ظاهری موها گردد. اما مراقب باشید زیرا این برس مناسب موهای فر نیست و نمی تواند آنها را صاف کند. برای استفاده موهایتان را با یک شامپوی نرم کننده بشویید و در حالی که هنوز نمناک است تکه باریکی از مو را درون صفحات سرامیکی برس گذاشته و از سمت ریشه به سمت نوک مو بکشید. این کار را تکرار کنید تا مو خشک گردد. حتما در برس کشیدن نوک موها دقت کنید تا کاملا صاف شوند و بد به نظر نرسند.

برس های دارای دانه های الیاف طبیعی و صنعتی:

این نوع برس ها مناسب موهای پرپشت طبیعی است و فرقی نمی نماید موی شما کوتاه، بلند، صاف یا مجعد باشد اما مناسب موهای فر نیست. در استفاده از این برس باید آن را از سمت ریشه به سمت نوک مو بکشید و در هر بار استفاده موهای جمع شده روی سطح آن را بردارید. در غیر این صورت برس عمق خود را از دست داده و چندان موثر و کارآمد نخواهد بود. ضمناً حین شانه کردن می توانید سرتان را پایین آورده و موها را به جلو برگردانید و شانه کنید تا تمام جهات موهای سر شما شانه شوند.

گرد با دندان های با فاصله:

این نوع برس به علت حالتی که دارد حرکت را آسان می نماید و ضمناً جنس چوبی آن مانع از الکتریسیته می گردد. این نوع برس که در سایزهای مختلف وجود دارد، مناسب موهای بلند یا نیمه بلند است و در صورتی که تمایل به براشینگ و حالت دادن به مو داشته باشید، موثر است. برس گرد مثل یک بیگودی عظیم عمل می نماید. برای استفاده قطعه باریکی از مو را در دست گرفته کمی آن را نم دار کنید و بعد با کشیدن برس گرد و پیچاندن مو به دور آن با سشوار مو را خشک کنید. بعد از حرارت گرم هم به مو حرارت سر سشوار را بدهید تا حالت بوکل باقی بماند. می توانید بوکل ها را به سمت داخل یا بیرون ایجاد کنید. بعد از اتمام همه قسمت های مو یک بوکل کلی درست کنید تا حالت موها هماهنگ گردد

منبع:www.salamatiran.com

منبع: راسخون
انتشار: 30 شهریور 1400 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 95995

به "چه برسی برای چه مویی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه برسی برای چه مویی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید