کالیفرنیا نتایج انتخابات را به نفع بایدن تایید کرد

به گزارش مهسان بلاگ، تهران (پانا) - تارنمای خبری بلومبرگ نوشت ایالت کالیفرنیا به طور رسمی نتایج انتخابات سوم نوامبر(13 ابان) را تایید کرد و بدین ترتیب جو بایدن آن میزان آرای الکترالی که برای ورود به کاخ سفید نیاز داشت، به دست آورد.

کالیفرنیا نتایج انتخابات را به نفع بایدن تایید کرد

به گزارش العالم از بلومبرگ، ایالت کالیفرنیا که دارای 55 رای الکترال است، نتایج انتخابات ریاست جمهوری این ایالت را تایید کرد. این آرا به طور رسمی اکثریت آرای کالج انتخاباتی مورد نیاز را از آن جو بایدن اظهار داشت. تصویب رسمی این آرا توسط الکس پدیا وزیر داخلی ایالت کالیفرنیا، تا به امروز آرای الکترال تایید شده بایدن را به 279 رای رسانده که این بیش از 270 رای مورد نیاز جهت پیروزی در انتخابات است.

اگرچه این مراحل انتخاباتی عموما چشم پوشی شده و در نهایت نتایج انتخابات به طور رسمی اعلام می شود، اما از آنجا که دونالد ترامپ از آغاز شمارش آرا مدعی تقلب در انتخابات شده بود، این مساله به طور جدی تری مورد بررسی قرار گرفت.

اوایل صبح امروز نیز یک قاضی نوادا گفت که هیچ دلیل تعیین و یا قانع کننده ای مبنی بر اینکه باید ترامپ را برنده نوادا اعلام کند یا نتایج رای گیری ریاست جمهوری سراسر کشور را باطل کند، نمی بیند.

تنها 10 روز دیگر، نشست برگزینندگان برگزار خواهد شد که طی آن، آرای این افراد به سبد برندگان هر ایالت خواهد رفت. در حال حاضر و براساس اعلام رسانه های آمر یکایی جو بایدن توانسته است 306 رای الکترال را در ظاهر به دست آورد و ترامپ هم با 232 رای، انتخابات را واگذار کرده است.

نمایندگان منتخب کالج الکترال، گواهی صحت انتخابات را در تاریخ 14 دسامبر (24 آذر) در ایالت های خود به مقام های متعددی از جمله مایک پنس معاون ترامپ و رئیس مجلس سنا تحویل می دهند تا در نهایت در تاریخ 6 ژانویه کنگره آرای کالج الکترال را می شمارد. در این تاریخ نمایندگان هر دو مجلس کنگره آمریکا برای شمارش 538 رای کالج الکترال نشستی به ریاست پنس تشکیل می دهند. پنس هم در انتها این نشست نتیجه قطعی انتخابات را اعلام خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 70313

به "کالیفرنیا نتایج انتخابات را به نفع بایدن تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالیفرنیا نتایج انتخابات را به نفع بایدن تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید