کشف راهی جدید برای مقابله با کرونا

به گزارش مهسان بلاگ، متخصصان مرکز علمی ویروس شناسی و بیوتکنولوژی کشف کردند که عصاره نوعی قارچ از تاثیرات ویروس کرونا جلوگیری می نماید.

کشف راهی جدید برای مقابله با کرونا

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، متخصصان مرکز علمی ویروس شناسی و بیوتکنولوژی ویکتور کشف کردند که قارچ چاگا تاثیرات ویروس کرونا را مهار می نماید.

در این گزارش آمده است: عصاره قاچ چاگا قابلیت مهارکنندگی بالایی در برابر ویروس کرونا دارد و با توجه به تاثیر محافظتی واضح و میزان کم درجه سمی بودن آن می توان در خصوص امکان فراوری دارو های ضد ویروسی از آن سخن بگوییم.

تامارا تپلوکا، رئیس آزمایشگاه ویکتور می گوید: که تاثیر عصاره قارچ چاگا را روی خود، همسر، اقوام و همکارانی که به ویروس کووید 19 آلوده بودند آزمایش نموده است و همه آن ها متوجه شدند که بعد از پنج تا هفت روز علائم عفونت از بین رفته است.

عصاره قارچ چاگا یک بازدارنده خوب برای تکثیر ویروس

از خواص مهم قارچ چاگا افزایش میزان سیالیت خون است. محققان خواهان ابداع یک بازدارنده از تکثیر ویروس کرونا بر اساس عصاره قارچ چاگا شده اند.

این گزارش تاکید می نماید که دانشمندان قبل از هر چیز برای درمان کرونا، به داروی Bongen که از عصاره غلیظ قارچ چاگا به همراه نمک های کبالت و الکل اتیل تشکیل شده است، امیدوارند. هرچند، این دارو اثربخشی کمی در برابر ویروس کرونا دارد و همین امر دانشمندان را به کوشش برای فراوری دارو سوق داده است.

قارچ چاگا حاوی عناصر نادر زیادی مانند منگنز است که به عنوان یک محرک آنزیم عمل می نماید.

در انتها این گزارش آمده است: برای به دست آوردن یک دارو یا مکمل غذایی بر اساس قارچ چاگا، بی تردید به تحقیقات بیشتری احتیاج است؛ اما به هر حال می توان عصاره قارچ چاگا را با هدف مقابله با بیماری های ویروسی و پیشگیری از سرطان مصرف کرد.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 68397

به "کشف راهی جدید برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف راهی جدید برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید