گزارش سایت چکی از وضعیت استراماچونی در استقلال

به گزارش مهسان بلاگ، یک پایگاه اینترنتی در کشور جمهوری چک، ابراز نارضایتی سرمربی ایتالیایی تیم فوتبال استقلال را مقدمه ای برای تکرار یک اتفاق آشنا برای مردم این کشور دانسته است.

گزارش سایت چکی از وضعیت استراماچونی در استقلال

به گزارش خبرنگاران، انتشار یک خبر در سایت کارشناس ایتالیایی جان لوکا دی مارتزیو درباره احتمال استعفای آندره آ استراماچونی از مربیگری استقلال به خاطر برآوردن نشدن وعده های باشگاه، همان بهانه ای بود که چکی ها به خصوص هواداران تیم اسپارتاپراگ برای از سر دریافت نقدها شان از سرمربی سابق خود لازم داشتند.

سایت اسپورتی زیوه جمهوری چک در این باره گزارشی تند علیه استراماچونی با عنوان تکرار تاریخ؛ استراماچونی باز هم رفیق نیمه راه می شود نوشته است که آن را در ادامه می خوانید:

کام هواداران اسپارتا پراگ هنوز هم بابت روزهایی که مربی ایتالیایی، آندره آ استراماچونی هدایت تیم شان برعهده داشت تلخ است. مفاهیمی که این مسافر کمدین با خودش به معروف ترین باشگاه جمهوری چک آورد، با ناکامی کامل توام بود. فصلی که اسپارتا با مربیگری استراماچونی با وجود خریدهای گران قیمتش برای تقویت تیم تجربه کرد آنقدر بد بود که باشگاه نتوانست آن را جبران کند. این داستان برای هواداران فوتبال در جمهوری چک خیلی آشنا است و به همین دلیل بود که اینجا خیلی ها وقتی شنیدند باشگاه استقلال ایران این باشگاه خراب کن معروف را به کار گمارده، تعجب کردند. با این حال بر خلاف دانیل کرتینسکی، مالک باشگاه اسپارتا، مدیران باشگاه استقلال تحت تأثیر جو خوشبینانه ای که استراماچونی برای شان ساخته بود قرار ندریافتد و برنامه های احمقانه استراماچونی را در نطفه خفه کردند. نتیجه اش هم این شد که مربی ایتالیایی ابراز نارضایتی کرد و احتمال قبل از اینکه حتی فصل جدید لیگ آغاز شود، به کارش پایان می دهد. او خریدهای گرانقیمت می خواست اما استقلال با قاطعیت با او مخالفت کرد.

آندره آ استارماچونی 43 ساله در اوایل ماه ژوئن به باشگاه ایرانی پیوست. او تنها دو ماه این تیم را تمرین داده اما دارد به این فکر می کند که قبل از راه رسیدن آزمون های سخت و رسمی تیمش در لیگ، به کارش پایان دهد. مشکل عدم کسب نتیجه یا نارضایتی از عملکرد بد تیم نیست. استقلال تمام 6 بازی تدارکاتی اش را برده و به این ترتیب به عنوان یکی از بخت های قهرمانی وارد لیگ می شود اما استراماچونی صرفاً از شکل و شمایل فعلی تیمش راضی نیست. او از مدیریت تیم خواسته برایش چندین بازیکن خارجی گران قیمت بخرند اما نمایندگان باشگاه خیلی خوب می دانند که سرمربی فعلی تیم شان در کادر فنی تیم قبلی اش چه کار کرد. او تابستان سال 2017 با برنامه هایی بزرگ برای احیای تیم به اسپارتا پراگ پیوست و به دنبال کلی بازیکن خارجی بود که آوردن شان هزینه سنگینی روی دست باشگاه گذاشت و خیلی هم زود پروژه اش باخت. دانیل کرتینسکی به او برای تقریباً یک سال اعتماد کرد اما با این حال وعده های او محقق نشد و او با آوردن بهانه کام هواداران را تلخ کرد. در ماه مارس سال بعد او برکنار شد تا به کشورش برشود، اتفاقی که اسپارتا تا مدتی به خاطر آن تاوان می داد. از آن زمان تا دو ماه پیش، استراماچونی بیکار بود اما باشگاه مجبور بود حقوقش را بپردازد و این موضوع برای او مهم نبود. حالا امکان داشت داستانی مشابه برای استقلال رخ دهد اما این باشگاه به درخواست های او اهمیت نداده است و این موضوع غرور سرمربی ایتالیایی که ظاهراً حد و مرزی ندارد، را جریحه دار کرده است.

بازار پنجره نقل و انتقالاتی تابستانی همه لیگ های مهم دنیا را دربرمی گیرد و جذب همه بازیکنان خوب و بردن آنها به یک تیم ممکن نیست. در واقع چنین کاری از عهده هیچ باشگاهی برنمی آید مگر اینکه شما بارسلونا یا رئال مادرید باشید. استراماچونی اما عملاً نمی خواهد این موضوع را درک کند. او با وجود سابقه بدش، برای باشگاهی که یک بار دیگ به او فرصت اثبات توانایی هایش را داده، ضرب الاجل تعیین کرد و از آنجایی که باشگاه برای این ضرب الاجل اهمیتی قائل نشد (فقط یک بازیکن بزرگ به ترکیب استقلال اضافه شد)، او چند ساعت زمان خواسته تا تصمیم بگیرد که می خواهد بماند یا نه. این ماجرا هم فقط باشگاه را به شیوه ای ترسناک به دردسرخواهد انداخت چرا که لیگ ایران چند روز دیگر آغاز می شود.

استراماچونی بر اینکه چقدر به کارنامه کاری خود می بالد تأکید کرده اگرچه هیچ دلیلی برای بالیدن به آن نداشته است. او در تمام تیم هایی که هدایت شان را برعهده داشت ناکام بوده است و به شیوه ای گسترده به عنوان یکی از مربیان فوتبال اروپا که بیشترین اغراق درباره اش اجرا شده شناخته می شود. در اسپارتاپراگ اما ناکامی او پیش از آغاز کارش قابل پیش بینی بود وقتی که او این باشگاه را یک باشگاه محلی توصیف کرد. این پسر اما شاید بهتر باشد درک کند که خودش هم تا حدودی یک مربی محلی است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 14437

به "گزارش سایت چکی از وضعیت استراماچونی در استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش سایت چکی از وضعیت استراماچونی در استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید