یک متهم مالی به کشور بازگردانده شد

به گزارش مهسان بلاگ، غلامحسین اسماعیلی با اشاره به دستگیری یکی از متهمان پرونده های اخلال در نظام مالی در خارج از کشور مطرح کرد: در هفته گذشته با پیگیری قضایی و همکاری شایسته پلیس بین الملل پیروز شدیم این فرد را به کشور برگردانیم.

یک متهم مالی به کشور بازگردانده شد

به گزارش ایسنا، سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این سئوال که در مورد این متهم آیا خود را معرفی نموده یا پیگیری های قضایی و پلیس اینترپل منجر منجر به دستگیری وی شده است؟ گفت: این فرد به سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران مراجعه ای داشت؛ ولی در مراجعه به گونه ای رفتار نموده بود که استنباط عزیزانی که در سفارتخانه حضور دارند این بود که آمدن وی به ایران از عزم و اراده جدی برخوردار نیست.

وی اضافه نمود: در این ارتباط هم، قبل از این اقدام به بعضی از کشور هایی که گفته شده بود که این فرد در آنجا اقامت دارد، نیابت های قضایی داده شده بود که با تعیین شدن محل اقامت نیابت قضایی و درخواست قرمزی برای پلیس داده شد و اکنون در اختیار مراجع قضایی و پلیس بین الملل قرار داد.

وی گفت: فرد مذکور فردی به نام آقای آبتین است که پرونده اخلال در نظام مالی در یکی از استان های جنوبی کشور دارد و به لحاظ اینکه هنوز اطلاعات خودم نیز کامل و دقیق نیست و آخرین شرایط قضایی پرونده را اطلاع ندارم، جزئیات بیشتری از این پرونده را نمی توانم در اختیار قرار دهم.

اسماعیلی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه فردا سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اکبر طبری و دیگر متهمان این پرونده است فکر می کنید متهم منصوری به جلسه دادگاه فردا برسد و در جلسه حاضر باشد، اذعان کرد: خیر؛ با توجه به اطلاعاتی که ما داریم در کشور رومانی تا حدودا دو هفته دیگر کلیه پرواز های بین المللی بخاطر شرایط کرونا لغو است و امکان پرواز به هیچ یک از کشور های دیگر را ندارند.

سخنگوی قوه قضاییه اظهار کرد: به محض بهبود شرایط در آنجا و برقرار شدن پرواز ها چه به مقصد ایران و چه کشور های ثالث کوشش می گردد که در اولین فرصت این فرد در ایران حضور پیدا کند و از اتهامات خودش دفاع کند.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: فرارو
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 51851

به "یک متهم مالی به کشور بازگردانده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک متهم مالی به کشور بازگردانده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید