110 هزار رأس دام در ابرکوه علیه بیماری های واگیردار واکسینه شدند

به گزارش مهسان بلاگ، علی فتاحی نیا در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به اینکه بیماری های مشترک بین انسان و دام می تواند خسارات جبران ناپذیری به دامداران و سلامت جامعه وارد کند، گفت: کوشش شده به منظور جلوگیری از شیوع این بیماری ها، کانون های بیماری در ابرکوه شناسایی و برای مقابله با شیوع آن اقدام گردد.

110 هزار رأس دام در ابرکوه علیه بیماری های واگیردار واکسینه شدند

وی با اشاره به اینکه علاوه بر بیماری های شناخته شده میان انسان و دام، هر سال شاهد ظهور بیماری های نوپدید هستیم، اضافه کرد: تا مردم و دامداران نسبت به این بیماری ها شناخت لازم را پیدا نمایند و از شیوع آن پیشگیری نمایند، خسارت هایی به دامداران و سلامت مردم وارد می گردد.

فتاحی نیا با بیان اینکه دام یک فرصت غذایی برای جوامع بشری به منظور تامین غذا است، مطرح کرد: این فرصت تهدیدهای بسیاری از جمله شیوع بیماری را نیز به دنبال خواهد داشت.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه اعلام نمود: همه کوشش ما این است که با استفاده از اقدامات پیشگیرانه، ارائه آموزش های مختلف و انجام واکسیناسیون از شیوع بیماری ها در جامعه جلوگیری کنیم.

فتاحی نیا بیان نمود: به همین منظور در امسال 110 هزار راس دام در شهرستان ابرکوه علیه بیماری های مشترک میان انسان و دام هچنین بیماری های واگیر دامی واکسینه شدند.

وی همچنین از انجام بازدیدهای دوره ای از مراکز پرورش دام و محل های عرضه فرآورده های خام دامی طی امسال اطلاع داد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 3777

به "110 هزار رأس دام در ابرکوه علیه بیماری های واگیردار واکسینه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "110 هزار رأس دام در ابرکوه علیه بیماری های واگیردار واکسینه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید