45 درصد فارغ التحصیل استان زنجان در رشته های فناوری اطلاعات هستند

به گزارش مهسان بلاگ، محمدرضا انصاری بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران در محل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان از رونمایی سند توسعه مهارت استان زنجان در هفته جاری اطلاع داد و اضافه نمود: هدف از تدوین این سند داشتن یک نقشه راه درست برای رسیدن به اهداف پیش رو است. در این سند نقشه راه و افق چشم انداز این اداره کل در سال 1400 ترسیم شده است.

45 درصد فارغ التحصیل استان زنجان در رشته های فناوری اطلاعات هستند

وی با بیان اینکه 45 درصد فارغ التحصیل استان در رشته های فناوری اطلاعات هستند، ادامه داد: در حال حاضر اداره کل آموزش و فنی و حرفه ای استان، توسعه آموزش های مهارتی خود را در رشته های فناوری اطلاعات، برق، الکترونیک و ICT متمرکز نموده است.

انصاری اضافه نمود: شبیه سازی واقعیت ها در جهانی مجازی یکی از تکتولوژی های نوینی است که در جهان از آن استفاده می گردد که سینما سه بعدی و پنج بعدی، بازی های مجازی و غیره نمونه هایی از این تکنولوژی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان گفت: در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برای نخستین بار از این تکنولوژی استفاده شده است که نتیجه این تکنولوژی، تجهیز کارگاه در جهانی مجازی با هزینه کمتر و دوم استفاده از نیروی متخصص در فراوری این محتوا بوده است.

انصاری با بیان اینکه هدف از ارائه آموزش های تخصصی در همه آکادمی ها در مراکز دولتی و غیردولتی تربیت نیروی های متخصص و انجام کار به صورت تخصصی است، اضافه نمود: فراوری اپلیکیشن برنامه های کاربردی و حضور در عرصه فضای مجازی، از جمله راهکارهای درآمدزایی در رشته های فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

وی ادامه داد: طبق هدف گذاری که برای توسعه اشتعال در استان صورت گرفته، وجود نیروی های متخصص و دانشجویانی که تخصص بسیار بالایی در رشته های فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان وجود دارد، زیاد است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان گفت: رشته های فناوری اطلاعات و ارتباطات و یا رشته های مرتبط، می توانند در بخش مشاغل خدماتی تاثیر به سزایی داشته باشند؛ چراکه اشتغالی که در این بخش می توان ایجاد کرد احتیاج به سرمایه کمتر دارد اما پردرآمد خواهد بود.

انصاری اضافه نمود: در اداره کل آموزش و فنی و حرفه ای استان فعالیت جدی در رشته فناوری اطلاعات در حال اجرا است که هدف از آن این است که بتوانیم با آموزش های کوتاه مدت مهارتی در سریع ترین زمان به محتوا و درآمدزایی دست یابیم و دوم در فضای مجازی بتوانیم کارآیی لازم را در زمینه انتقال تکنولوژی داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 3746

به "45 درصد فارغ التحصیل استان زنجان در رشته های فناوری اطلاعات هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "45 درصد فارغ التحصیل استان زنجان در رشته های فناوری اطلاعات هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید