7 فناوری آموزشی نوظهور را بشناسید

به گزارش مهسان بلاگ، هنوز پروژه های نوظهور فناوری وجود دارند که مطمئناً تا خاتمه سال 2020 آموزش را در مراکز آموزشی تغییر می دهند.

7 فناوری آموزشی نوظهور را بشناسید

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

آموزش و پرورش و دانشگاه ها بخش مهمی از هر جامعه هستند. به عنوان یک دانش آموز یا دانشجو، گاهی اوقات دشواری هایی وجود دارد که می تواند تجربه گردد، خوشبختانه ، ابزارهای برتر برای یاری به این مسائل در عبور از موانع ایجاد شده اند به عنوان مثال، دانشجویان همواره می توانند به وسیله ابزارهای شناخته شده ای که مخصوص آنها ایجاد شده است، از یاری تحصیلی برخوردار شوند. از زمان ظهور سیستم های دیجیتال ، یادگیری هرگز آسان تر نبوده است. سیستم آموزشی جهان امروز به دلیل این تغییرات گسترده ای که فناوری های مختلف ایجاد نموده اند، همان شکلی است که امروز وجود دارد. اگر از این موضوع آگاهی دارید، باید بدانید که هنوز پروژه های نوظهور فناوری وجود دارند که مطمئناً تا سرانجام سال 2020 آموزش را در مراکز آموزشی تغییر می دهند.

در اینجا فهرستی از فناوری های جدید وجود دارد که در سال 2020 آموزش را تغییر می دهد

فناوری های نوظهور در آموزش همه دارای یک هدف مشابه هستند. به انقلابی در فرایند یادگیری از یادگیری برای دانش آموزان و دانشجویان، این فناوری ها متعهد می شوند که شیوه کار مربیان و دانش پذیران را بهتر ارتقا دهند. قطعاً وجود چنین فناوری هایی که بر جهانی مدرن ما حاکم شده اند، سیستم های آموزشی در کشور را تغییر خواهند داد.

برای اینکه بینش بهتری داشته باشید که فنآوری های در حال ظهور به تغییر شکل آموزش در سال 2020 یاری می نماید، باید نگاه بهتری به هر یک داشته باشیم. این معامله است:

1) واقعیت افزوده (AR) و شبیه سازی ها

واقعیت افزوده و شبیه سازی ها در جهانی تجسم اثری ویژه ای برجای گذاشته است. امروزه، تأثیر بسزایی در کنترل نحوه یادگیری و همکاری دانش پذیران با مربیان خود شروع شده است. AR مدتی است که وجود دارد. با این حال، به وسیله ماهیت همواره در حال توسعه، به عنوان یکی از بهترین فنآوری های در حال ظهور جهان شناخته می گردد. طبق مطالعات صورت گرفته بر روی AR و آموزش، مطرح شده است که تأثیر بیشتری بر نحوه مشاهده آموزش تا سرانجام سال 2020 در جهان خواهد گذاشت.

واقعیت افزوده ادعا می نماید که این بهترین روش برای ثبت رویاها و تخیلات انسان است. و تا سرانجام سال 2020، این فنآوری حامی مؤثری به دانش پذیران در دریافت چنین تخیلاتی با هدف بهبود فرایند یادگیری آنها خواهد بود.

2) یادگیری انطباقی

همانطور که از نام آن پیداست، یادگیری تطبیقی فناوری است که فعالیت های یادگیری را بر اساس احتیاجها و سبک یادگیری ، رفتار دانش پذیران فراهم می نماید. یادگیری تطبیقی را به عنوان بخشی از فناوری در نظر بگیرید که در مدت زمان کوتاهی با احتیاجهای هر فراگیر سازگار است. این به دانش پذیران یاری می نماید تا خود را با مسیرهای یادگیری منحصر به فرد سازگار نمایند که کاملاً بر اساس علاقه و توانایی یادگیری آنها است.

تحقیقات صورت گرفته بر روی این فناوری ثابت نموده است که این فناوری در سال 2020 نقش مهمی در سیستم آموزشی جهان خواهد داشت. به وسیله حضور خود، سیستم می تواند دوباره شکل بگیرد، زیرا از الگوریتم های رایانه برای تنظیم روابط متقابل با زبان آموز استفاده می نماید. اگر چه یادگیری تطبیقی از هوش مصنوعی نشأت گرفته است، اما با این وجود فعالانه منابع سفارشی و همچنین فعالیت های برتر یادگیری را برای برطرف احتیاجهای ویژه یک زبان آموز فراهم می نماید.

یادگیری انطباقی کاربرد اصلی خود را در زمینه آموزش دارد. با این حال، این فناوری همچنین برای یاری به مربیان تجارت در انجام کارآمدتر آموزش های تجاری ساخته شده است. با نگاهی به سطح رشدی که این فناوری تجربه می نماید، این فناوری به عنوان یکی از بزرگترین مواردی است که در سال 2020 تغییر شکل می دهد.

3) فناوری های آموزش مبتنی بر هوش مصنوعی (AI)

هوش مصنوعی به عنوان یکی از بحث برانگیزترین فرایندهای فناوری در جهان بسیار شناخته شده است. به دلیل رویکرد هوشمندانه نسبت به سیستم های مختلف، جهان به فناوری خود در توسعه آن اعتماد نموده است. اگرچه در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، اما هوش مصنوعی محدود به حوزه آموزش نیست. با جزئیات بیشتر، وجود آن به تکامل جهان یاری نموده است و خوشبختانه تا سرانجام سال 2020، آموزش جهانی قرار است سطح بیشتری از تکامل را از آن تجربه کند.

تا سال 2020، هوش مصنوعی فرایند آموزش را تغییر شکل می دهد. به احتمال زیاد این کار با حمایت از توزیع دیدگاه های اول شخص انجام می گردد. این در مواقعی که دانش پذیران باید روی مقاله ها، مقالات ترمی یا مقاله های تحقیقاتی درباره فرهنگ خاص کار نمایند، مفید خواهد بود.

به عنوان مثال، ربات گوگل و بیشتر ربات های جستجو سعی می نمایند خلاصه مختصری از جستجوی برخط را بخوانند. با این حال ، یک سناریوی بهتر که شامل به اشتراک گذاری داستان ها از منابع دست اول باشد. و این چیزی است که هدف AI دستیابی به آن است.

4) استفاده از فناوری های G5 در آموزش

نسل پنجم فناوری بی سیم است. به وسیله پیشرفت های بهبود یافته، تقریباً هر کسی که از آن استفاده می نماید می تواند از فناوری بی سیم با سرعت بالا و تأخیر کم برخوردار گردد. دانشجویان به احتمال زیاد از این نوآوری بی نظیر بهره مند می شوند، زیرا این امر نوید بارگیری سریع پفراینده ها و منابع دانشجویی و شبکه های قدرتمندتر را به آنها می دهد.

پیشنهادهایی در خصوص ویژگی های خاصی که G5 می تواند تا سال 2020 به آموزش ارائه دهد ارائه شده است. یکی از این موارد شامل یک معلم هولوگرافی است که می تواند بحث در خصوص موضوعات تخصصی را راهنمایی کند. پیشنهاد دیگر این است که فراگیران می توانند در یادگیری از راه دور بهتر شرکت نمایند و از تجربیات واقعیت مجازی تعامل بیشتری کسب نمایند.

5) اتوماسیون

اتوماسیون بخش عظیمی از جهان را که ما در آن زندگی می کنیم، راهنمایی می نماید. بخش های تجاری و مالی اتوماسیون را فراهم می نمایند تا با رشد تعامل، تجارب سریع تر را ارائه دهند. مطمئناً تا سرانجام سال 2020 بخش آموزش از ویژگی های اتوماسیون بهره مند خواهد شد.

با استفاده از اتوماسیون، دانشجویان می توانند شانس بیشتری برای دریافت سخنرانی به صورت اتوماتیک در زمان های خاص داشته باشند سخنرانی ها می توانند به صورت دیجیتالی برنامه ریزی شوند. ناگفته نماند که به وسیله اتوماسیون، روش بهتری برای استفاده از هوش مصنوعی در سیستم آموزشی می توان بهره برد.

6) آموزش مبتنی بر شایستگی

در سال 2020، مردم باید انتظار داشته باشند که آموزش مبتنی بر شایستگی نقشی حیاتی در سیستم آموزش خواهد داشت. آموزش مبتنی بر شایستگی ابزاری را برای دانش پذیران فراهم می نماید تا تجربه یادگیری خود را بر اساس توانایی تسلط بر یک مهارت پیش ببرند. همچنین این اجازه را می دهد تا فراگیران صرف نظر از محیط، با سرعت خود یاد بگیرند.

به وسیله آموزش مبتنی بر شایستگی، دانش آموزان و دانشجویان می توانند نتایج بهتری را ارائه دهند. این به اندازه گیری نتایج یاری می نماید که کاملاً مبتنی بر اثبات عینی توانایی فراگیران در یک منطقه و یا در یک حوزه علمی معین است.

7) یادگیری تجزیه و تحلیل

یادگیری یک فرایند بسیار گسترده است و برای درک بهتر نتایج به ردیابی و تجزیه و تحلیل کارآمد احتیاج دارد. به عنوان یک فناوری نوظهور، اکنون تجزیه و تحلیل یادگیری توسط مربیان برای ثبت بهتر رفتارهای یادگیری فراگیران مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی دیگر از مزایای بی نظیر پیگیری میزان یادگیری و رفتارهای دانشجویی این است که بیشتر مربیان و اساتید شانس ارائه پیشرفت های هدفمند در دوره ها را دارند. در آموزش، پیشرفت یک عامل بسیار مهم است که به تجربه یادگیری هر فراگیر یاری می نماید. این همان چیزی است که یادگیری تحلیلی می تواند به اساتید و مربیان یاری کند تا آنها را به فراگیران شان برسانند.

در نتیجه، سیستم آموزش قرار است سطح زیادی از تغییر شکل بسیاری از فناوری های نوظهور را تجربه کند. فراگیران با آنالیز هر یک از آنها می توانند از هر یک از فنآوری های فوق استفاده بهتری نمایند. آنها با تحقیق در خصوص هر یک، بینش ویژه ای در خصوص اینکه چگونه می توانند بهترین استفاده را از این تکنولوژی ببرند، را کسب می نمایند.

به گزارش معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی، هدف از این مطالب دستیابی به این مهم با ارائه جزئیات اصلی در فناوری است. شما چه در مقام ارائه دهنده آموزش و چه در صندلی دانش پذیر باید آماده پذیرش فناوری برای بهبود بهتر تجربه یادگیری باشید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 64787

به "7 فناوری آموزشی نوظهور را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 فناوری آموزشی نوظهور را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید