صنایع دستی

لوح ثبت جهانی جنگل های هیرکانی در گیلان رونمایی شد

لوح ثبت جهانی جنگل های هیرکانی در گیلان به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، معاون توسعه مدیریت استانداری مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان در سالن همایش های موزه میراث روستایی گیلان رونمایی شد.

22 تیر 1399

اعلام تخفیف 50 درصدی 676 مرکز اقامتی به کادر درمان کرونا

ایسنا/ براساس سخنان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تخفیف 50 درصدی 676 مرکز اقامتی به کادر درمان کرونا وجود خواهد داشت.

18 تیر 1399

معرفی رئیس جدید موزه نیاوران

با توجه به انتصاب سید عباس سجاد، رئیس سابق فرهنگسرای نیاوران به عنوان معاون شهرداری منطقه یک تهران در اواخر سال 1398، عبادرضا اسلامی کولایی، به عنوان رئیس فرهنگسرای نیاوران منصوب شد.

21 خرداد 1399

نظارت بر ساخت وسازها در مجاورت ساختمان تاریخی بروجردی های کاشان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان گفت: ساخت و سازهای مجاور خانه تاریخی بروجردی های کاشان را مورد نظارت قرار می دهیم.

10 خرداد 1399

راهنمای سفر به همدان؛ نخستین پایتخت مادها

مقر تابستانی کوروش عظیم در 550 سال پیش از میلاد مسیح اکنون شهری است که آن را به نام همدان می شناسیم.

25 اردیبهشت 1399

سهم 560 میلیارد تومانی سیستان و بلوچستان از تبصره 18 بودجه

زنگنه گفت: سهم این استان از محل موضوع تبصره 18 بودجه 560 میلیارد تومان بوده که نتیجه تزریق آن به فعالیت های تولیدی فراهم شدن زمینه برای اشتغال مردم منطقه است.

13 اردیبهشت 1399

رونمایی از تکمیل طرح عمرانی مرمت گنبد امام زاده سهل بن علی در استان مرکزی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: تکمیل عملیات مرمت گنبد امامزاده سهل بن علی (ع) در آستانه با حضور استاندار رونمایی شد.

7 اردیبهشت 1399

شاهنامه خوانی بر سر مزار یعقوب لیث صفاری در دزفول برگزار می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان، مجتبی میرحسینی در این باره گفت: پس از انجام هماهنگی با استانداری و اداره کل میراث فرهنگی استان خوزستان شاهنامه خوانان سیستان وبلوچستان بر مزار یعقوب لیث صفاری شاهنامه خوانی خواهند...

28 فروردین 1399

آشی معروف و خوشمزه که ثبت ملی شد

براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، آش معروف یزدی ها تحت عنوان شولی آش ثبت ملی شد. این خبر پیرامون ثبت ملی شولی آش نگارش شده است.

25 فروردین 1399

آموزش صنایع دستی میبد به 150 هنرجو

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان میبد گفت: در 9 ماه ابتدای سال 150 هنرجو، صنایع دستی این شهرستان را آموزش دیده اند.

12 فروردین 1399

کار پزشک درمان است یا جذب توریست؟

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی از مداخله مستقیم بعضی وزارتخانه ها در گردشگری انتقاد کرد و انحصار در گردشگری سلامت را زیر سؤال برد و از وزارت بهداشت خواست دخالت مستقیم در گردشگری سلامت را کنار بگذارد.

6 اسفند 1398

گردشگران خارجی یزد سال جاری به 100 هزار نفر می رسند

سرپرست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: گردشگران خارجی یزد سال جاری به 100 هزار نفر می رسند.

4 اسفند 1398

6 وزیر همراه با رئیس جمهور به مازندران سفر می نمایند

به گزارش خبرنگاران، طاهره قیومی ظهر یکشنبه درنشست با اصحاب رسانه در پیش از سفر رئیس جمهور به استان با اشاره به اینکه ملاقات رئیس جمهور با مردم ولایتمدار استان ساعت 9 و 30 دقیقه صبح دوشنبه در استادیوم شهید متقی ساری صورت می گیرد، گفت: ملاقات با علما، روحانیون...

4 اسفند 1398

گردشگران خارجی مبلّغ فرهنگ ما هستند، نبود هتل 5 ستاره در شمال کشور

به گزارش خبرنگاران، ابراهیم بای سلامی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: باتوجه به اینکه گردشگری، شاخص توسعه کشورها است، باید کاری کنیم این حوزه به اولویت نخست حاکمیت و دولت کشورمان تبدیل گردد.

2 اسفند 1398

رونق گردشگری در خراسان جنوبی مورد توجه قرار گیرد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه رونق گردشگری استان در دو سال اخیر روبه بهبود است گفت: در این راستا برای اینکه بتوانیم پیروز باشیم و تأثیرگذاری مطلوبی داشته باشیم باید در بحث آموزش خیلی بیشتر از گذشته کوشش کنیم.

29 بهمن 1398

سرمایه گذاری 120هزارمیلیارد ریالی بخش خصوصی در گردشگری اصفهان

دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور در اولین روز سفر خود به اصفهان و در دومین مراسم افتتاحیه طرح های سرمایه گذاری گردشگری استان به مناسبت دهه فجر، با حضور در اقامتگاه سنتی کریم صالح (خانه تاریخی کشیش)، این اقامتگاه سنتی...

22 بهمن 1398

صدور 13 موافقت اصولی در حوزه گردشگری چناران

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چناران گفت: از ابتدای امسال 13 موافقت اصولی برای پروژهای گردشگری این شهرستان صادر شده است.

20 بهمن 1398

سفر به سوئیس و اروپا و شرایط اخذ ویزا با ویزاگردی

سفر به سوئیس را حتما تجربه نمایید! چرا که این کشور یکی از کشورهای قدرتمند موجود در قاره اروپا میباشد که جاذبه های گردشگری توریستی بسیار زیادی را از جمله کوه های آلپ و آبشار راین و موارد این چنینی در دل خود جای داده است. میزان سرانه ملی و فراوری ناخالص در...

14 بهمن 1398

پیدایش خط در موزه تحول تکنولوژی چالوس بررسی شد

مسئول موزه های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از برگزاری کارگاه آموزشی پیدایش خط و نوشتار برای بچه ها و نوجوانان در موزه تحول تکنولوژی در شهرستان چالوس خبر داد.

8 بهمن 1398

طرح بازسازی بقعه امامزاده حمزه علی بلداجی تصویب شد

مسئول حرائم بناهای تاریخی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: طرح بازسازی بقعه متبرکه امامزاده حمزه علی (ع) بلداجی به تصویب رسید.

6 بهمن 1398
تعداد: (38)