آقایان مدعی چرا خودشان به استان های محروم نمی روند؟

به گزارش مهسان بلاگ، به گزارش خبرنگاران، چندی پیش فدراسیون کشتی با دعوت از 9 قهرمان عنوان دار کشتی آزاد، خواهان حضور آنها در نشست هم اندیشی با مسئولان فدراسیون شد. نشستی که روز یکشنبه با حضور محسن کاوه مدیر فنی تیم های ملی و سید جلال عسگری دبیر فدراسیون برگزار گردید و از جمع 9 قهرمان دعوت شده، فقط سه آزادکار به این نشست آمدند.

آقایان مدعی چرا خودشان به استان های محروم نمی روند؟

حسن رحیمی از قهرمانان عنوان دار کشتی ایران و دنیا یکی از غایبان این نشست بود که به نمایندگی از دیگر نفرات غایب، بلافاصله به بعضی اهداف این جلسه انتقاد کرد و گفت: جای قهرمانان کشتی که حالا گام به عرصه مربیگری گذاشته اند، مربیگری در استان های محروم نیست و این نفرات باید در تیم های ملی مشغول به کار شوند.

برگزاری این نشست با توجه به غیبت حداکثری قهرمانان کشتی آزاد با حرف و حدیث های فراوانی همراه شد که هنوز پس لرزه های آن ادامه دارد.

به همین دلیل ابراهیم جوادی دارنده مدال برنز المپیک 1972 مونیخ، چهار مدال طلای قهرمانی دنیا به خبرنگاران گفت: اگر مربیگری در استانهای محروم کار سازنده و مثمرثمری است و از نظر فدراسیون کشتی باید اجرایی گردد، چرا آقایان مدعی خودشان به این شهر و روستاها نمی روند. آقایان بهتر است اول از خودشان آغاز نمایند و با حضور در استانهای محروم، راستا را برای قهرمانان جوان و تازه پیوسته به دنیای مربیگری هموارتر سازند.

وی ادامه داد: نمی توان منکر استفاده از قهرمانان ملی در بحث پیشرفت و سازندگی کشتی شد، اما نحوه استفاده از این قهرمانان هم راه و روش خاص خود را دارد و می توان از این نیروهای ارزشمند به بهترین شکل استفاده کرد.

پیشکسوت کشتی کشورمان اضافه نمود: کار مربیگری و سازندگی در استانها را باید به مربیان بومی همان استانها واگذار کرد و اگر قرار باشد مربیان کشتی به استانهای محروم بروند باید از همان حوالی انتخاب و اعزام شوند. اینکه قهرمانان کشتی را روانه این روستاها کنیم، بسیار عجیب و غیرمنطقی است.

جوادی اضافه نمود: قهرمانان باید همیشه در همه جا حضور داشته باشند اما این موضوع راه و روش خاص خود را می طلبد. ما در سالهای گذشته هم مواردی داشتیم که قهرمانان و مربیان بزرگ به بعضی مراکز استانها رفتند و دوره های ویژه ای برگزار کردند اما هیچگاه از آنها برای حضور در مناطق محروم و دور افتاده دعوت نشد.

وی خاطر نشان کرد: حتی اگر قهرمانان کشتی هم قبول نمایند که به استانهای محروم بروند، آیا این مناطق اصلا تشک کشتی و سالن و امکانات دارند. فدراسیون کشتی بهتر است به جای این اقدامات تبلیغاتی به فکر تجهیز شهرهای کشتی خیز و قهرمان پرور باشد و در گام نخست به مهیا کردن امکانات در این مناطق بپردازد.

قهرمان اسبق کشتی دنیا در خاتمه گفت: به نظر من مطرح کردن چنین مسایلی تنها برای تبلیغات است و شاید آقایان می خواهند با این حرف ها نشان دهند در حال اجرا کارهای بزرگ و سازنده هستند. ضمن اینکه نباید فراموش کرد اجرایی کردن همین اهداف نیز به امکانات خاصی احتیاج دارد و اجرایی شدن آن نباید تنها به برگزاری جلسه و نوشتن صورت جلسه منتهی گردد.

به گزارش خبرنگاران، نشست هم اندیشی مسئولان فدراسیون کشتی با بعضی قهرمانان و عنوان داران کشتی آزاد در حالی روز گذشته با میزبانی محسن کاوه مدیرفنی تیم های ملی برگزار گردید که حسن رحیمی، مهدی تقوی، احسان لشگری، کمیل قاسمی، مسعود اسماعیل پور و فردین معصومی به این نشست نیامدند تا جلسه هم اندیشی با قهرمانان در مجموع با 5 نفر (میزبان و میهمان) تشکیل گردد.

از جمله برنامه های مطروحه در این نشست، توسعه کمی و کیفی و پیشرفت کشتی با بکارگیری قهرمانان نامی کشور و همچنین استفاده از سوابق و تجربیات ارزنده قهرمانان با برگزاری اردو در مناطق و استان های مستعد و محروم عنوان شده بود.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 20602

به "آقایان مدعی چرا خودشان به استان های محروم نمی روند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقایان مدعی چرا خودشان به استان های محروم نمی روند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید