اخراج مهاجران آمریکایی در تصمیم ضد اخلاقی ترامپ

به گزارش مهسان بلاگ، نیویورک تایمز تصمیم جدید مهاجرتی آمریکا مبنی بر اخراج مهاجران را کاری غیراخلاقی و عاملی مهم برای شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف دنیا بیان کرد.

اخراج مهاجران آمریکایی در تصمیم ضد اخلاقی ترامپ

در سرمقاله این رسانه آمریکایی نوشته شده است با تصمیم جدید مهاجرتی واشنگتن که به تازگی اتخاذ شده است، آمریکا به قطب انتشار ویروس به بیرون از مرزهایش تبدیل می گردد.

در این مطلب یادآوری شده است گه اگر چه بر اساس دستور دولت ترامپ تمامی مرزهای کشور به روی مهاجران و پناهجویان بسته شد تا جلوی ورود بیماریهای مُسری که خطرناک هم هستند به کشور گرفته گردد اما آمریکا امروز بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در دنیا دارد.

بیشتر مهاجران اخراج شده از آمریکا آلوده به ویروس هستند بنابراین وقتی وارد کشورهایی می شوند که شبکه های بهداشت و درمان فوق العاده ضعیفی دارند و از پسِ مهار ویروس بر نمی آیند کرونا در این کشورها شیوع گسترده ای پیدا می نماید.

نیویورک تایمز نوشت؛ اخراج دسته جمعی مهاجران نه تنها یک کار غیراخلاقی و بی رحمانه است بلکه از نقطه نظر بهداشتی هم برای داخل کشور و هم برای بیرون از مرزها خطرناک است.

نویسنده این سرمقاله نوشته است ، وارد کردن ویروس به کشور و انتشار آن در سطح ملی در هر کشوری، مساوی با فراوری یک بحران بهداشتی در کشور است و حالا اگر در این کشور یک حکومت نالایق و فاسد روی کار باشد که این دیگر بحران نیست، فاجعه است.

همین اتفاق در سالهایی دهه 1990 رخ داد. در آن سالها دولت بیل کلینتون قانونی را به امضا رساند و طی آن تمام تبهکاران و باندهای جنایتکاری که اصلیت خارجی داشتند را از ایالت کالیفرنیا اخراج کرد و ایشان را به السالوادور فرستاد.این تبهکاران اخراجی در واقع به اجداد و نیاکان باندهای عظیم تبهکاری در سطح منطقه تبدیل شدند. حضور این جنایتکاران در کشورها، موج مهاجرت دهها هزار نفری اتباع کشور را به مرزهای آمریکا باعث شد.

نیویورک تایمز نوشته است، در هر پدیده همه گیری در کشورها، راهکار منطقی این است که موقتا جلوی اخراج مهاجران از کشور گرفته گردد. مهاجران حتی الامکان از بازداشتگاهها آزاد بشوند. زندانیان در حد امکان آزاد بشوند. زندانها و مراکز نگهداری، اصلی ترین قطب فراوری و نشر ویروس هستند.

این رویکردی است که در آمریکا دمکراتها، سازمانهای حقوق بشری، و سازمان ملل آن را به دولت توصیه می نمایند. کشورهای مقصد که این مهاجران بدانها فرستاده می شوند هم خواستشان همین است.

در اروپا؛ اغلب کشورهایی که گرفتار پاندمی کرونا هستند چنین سیاستی را اتخاذ نموده اند و موقتا اخراج مهاجران را معلق گذاشته اند.

نویسنده تاکید نموده است که کنگره، محاکم قضایی، و سازمانهای غیر انتفاعی به حکم وظیفه ضروری است به هر طریق ممکن جلوی سیاست دولت در اخراج مهاجران را بگیرند. این سیاست در این شرایط بحرانی بهداشت کشور بسیار خطرناک است و این نهادها باید به صراحت بیان نمایند که سیاستهای مهاجرتی دولت، لطمه به ارزشهای اخلاقی آمریکاست.،ایرنا

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 52986

به "اخراج مهاجران آمریکایی در تصمیم ضد اخلاقی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخراج مهاجران آمریکایی در تصمیم ضد اخلاقی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید