بازداشت یک کبوتر در هند به اتهام جاسوسی برای پاکستان

به گزارش مهسان بلاگ، کبوتری که پرهایش به رنگ صورتی درآمده و یک حلقه مرموز بر مچ پایش بسته شده بود، نزدیک مرز میان هند و پاکستان به دام افتاد و تحویل پلیس هندوستان شد.

بازداشت یک کبوتر در هند به اتهام جاسوسی برای پاکستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از تایمز هند، یک شهروند هندی که در منطقه کاتوا در کشمیر زندگی می نماید، به این کبوتر مشکوک شد و پس از دریافت پرنده، آن را به نیروهای پلیس تحویل داد. رئیس نیروهای امنیت مرزی هندوستان گفته است احتمال جاسوس بودن این پرنده وجود دارد و قرار داشتن یک حلقه با اعداد و حروف مرموز روی آن، گمان پلیس را در این باره تقویت می نماید.

اگر اتهام جاسوسی کبوتر صورتی به نفع پاکستان در آنالیز های پلیسی ثابت گردد، امکان دارد پرنده تا خاتمه عمر پشت میله های زندان بماند. پلیس هند در حال حاضر پرنده را در یک قفس زندانی نموده تا کارآگاهان زبده پرونده اش را مطالعه و نظر نهایی را اعلام نمایند. هندی ها معتقدند این پرنده در پاکستان آموزش جاسوسی دیده و حلقه روی مچ پایش هم به احتمال زیاد یک پیغام رمزی است که باید رمزگشایی گردد.

هند و پاکستان حتی در دوران صلح هم دست کم چهار مورد درگیری نظامی داشته اند و تنش های مرزی میان آنها همیشه در بالاترین سطح بوده است. این نخستین بار نیست که هند دولت پاکستان را به ارسال کبوترهای جاسوس به درون مرزهای خود متهم می نماید. سال 2015 مقام های هندی یک کبوتر را دریافتد که از مرز پاکستان وارد و یک پیغام به زبان اردو (زبان رسمی پاکستان) روی پرهای آن نوشته شده بود.

هر چند عکس برداری با اشعه ایکس از بدن آن پرنده نشان داد نکته مرموز روی پرهایش وجود ندارد اما پلیس و نیروهای امنیتی هند کبوتر را با برچسب مظنون به جاسوسی در زندان نگه داشتند.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 50660

به "بازداشت یک کبوتر در هند به اتهام جاسوسی برای پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت یک کبوتر در هند به اتهام جاسوسی برای پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید