برگ برنده فدراسیون فوتبال در قرارداد ویلموتس، شرط بزرگ برانکو

به گزارش مهسان بلاگ، به گزارش خبرنگاران، فدراسیون فوتبال ایران با سرمربی فعلی تیم ملی به مسائل جدی برای ادامه همکاری خورد تا احتمال حضور دوباره مارک ویلموتس در تهران بعید به نظر برسد.

برگ برنده فدراسیون فوتبال در قرارداد ویلموتس، شرط بزرگ برانکو

مرد آرام و خونسرد بلژیکی که با شعار فوتبال تهاجمی به جای کارلوس کی روش روی نیمکت تیم ملی ایران نشست در دور رفت بازی های مرحله مقدماتی راهیابی به جام جهانی 2022 قطر و جام ملت های 2023 آسیا با دو باخت مقابل بحرین و عراق شرایطی را رقم زده است که حضور در دور نهایی راهیابی به جام جهانی قطر را در هاله ای از ابهام قرار دهد.

برگ برنده فسخ دست فدراسیون است

قرارداد مارک ویلموتس همچنان رسانه ای نشده است تا فوتبالی ها اطلاعی از مبلغ دریافتی او قبل از بازی با عراق در یکی از هتل های ترکیه نداشته باشند. پولی که ویلموتس همراه با همسرش در یکی از مجلل ترین لابی های استانبول گرفت تا با وجود نگارش نامه فسخ قراردادش با تیم ملی ایران حاضر به همراهی ملی پوشان در سنتی ترین بازی ملی غرب آسیا شود. ملاقاتی که با باخت دو بر یک ملی پوشان همراه بود تا نقدها از عملکرد مارک ویلموتس به اوج برسد.

حضور چندساعته مارک ویلموتس در تهران و ملاقات مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در CIP فرودگاه امام خمینی با این مربی سبب شد تا موج دیگری از نقدها بابت رفتار فدراسیون فوتبال در قبال این مربی و احتمال پروازی بودن آن ایجاد شود.

پیگیری های خبرنگاران، نشان می دهد قرارداد ویلموتس به گونه ای منعقد شده است که او در صورت پرداخت مطالباتش موظف به رعایت تمام بندهای این قرارداد است. همچنین در بخش دیگری از این قرارداد، ویلموتس می توانست بابت عدم پرداخت مطالباتش تصمیم به فسخ یکطرفه قرارداد و دریافت حق و حقوق خود شود.

نامه فسخی که ویلموتس قبل از بازی با عراق بصورت کتبی به دست مهدی تاج رساند اما چمدان پر از پول سبب شد تا او نتواند نامه فسخ خود را عملی کند. نامه ای که حالا تبدیل به برگ برنده فدراسیون فوتبال شده است.

مرد بلژیکی قصد داشت قبل از بازی با عراق به ادامه همکاری خود سرانجام دهد اما امضای او پای برگه تسویه حساب فدراسیون تا سرانجام ماه می میلادی سال 2020 (10 خرداد 1399) سبب شد تا فدراسیون از او بخواهد طبق قراردادش در تهران حضور داشته و کار را از همین جا دنبال کند. رفتاری که ویلموتس به آن تن نداد تا حالا فدراسیون فوتبال بتواند قرارداد با او را بدون پرداخت یک یورو دیگر فسخ کند. البته نباید فراموش کنیم که ویلموتس تا خردادماه سال آینده حق و حقوق خود را دریافت نموده است. باید دید مسئولان فدراسیون برای بازگرداندن ما به التفاوت این مبلغ چه عکس العملی را نشان می دهند.

برانکو شرط تسویه با پرسپولیس گذاشت تا تیم ملی را بپذیرد

مهدی تاج پس از عدم تمایل به همکاری با مرد آرام بلژیکی و مصاحبه با چند بازیکن با تجربه تیم ملی به این نتیجه رسید که ادامه همکاری با این خارجیِ کاملا خنثی! هیچ کمکی به رشد فوتبال ایران نمی کند. با این حال برای اینکه بهانه ای دست ویلموتس ندهد از او خواست تا به همکاری اش ادامه دهد اما وقتی رفتار ویلموتس را دید از وکلای فدراسیون فوتبال خواست تا ترتیب فسخ قرارداد قطعی با او را طبق بندهای قرارداد بدهند و نامه ای که او برای فسخ قراردادش نموده بود را ترتیب اثر دهند.

در طول همین مدت نیز تاج سراغ گزینه های خارجی دیگر رفت تا بتواند خیلی زود یکی از آنها را جانشین ویلموتس کند. برانکو ایوانکوویچ به واسطه سال ها سابقه حضور روی نیمکت تیم ملی و پرسپولیس به نخستین گزینه وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال تبدیل شد.

پروفسور کروات خیلی زود در ملاقات با سفیر ایران در کرواسی خواستار پرداخت مطالباتش از پرسپولیس و مالیات عقب افتاده اش در زاگرب شد و پیش شرط خود برای توافق با فدراسیون فوتبال ایران را منوط به پرداخت مطالباتش از پرسپولیس خاطرنشان کرد.

در واقع برانکو آمادگی کامل خود را برای نشسیتن روی نیمکت تیم ملی اعلام نموده است اما تنها در صورتی به تهران باز می شود که مطالبات خود را دریافت کند.

باید دید وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال برای بازگرداندن سرمربی سابق پرسپولیس به تهران برای نشستن روی نیمکت تیم ملی چه واکنشی را در قبال درخواست او خواهند داشت.

berlinro.ir: آلمان: سفر به مهد صنعت و فناوری اروپا، برلین، هامبورگ، هانوفر

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ رایگان، آگهی بنری ارزان، خرید بک لینک

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 27346

به "برگ برنده فدراسیون فوتبال در قرارداد ویلموتس، شرط بزرگ برانکو" امتیاز دهید

1 کاربر به "برگ برنده فدراسیون فوتبال در قرارداد ویلموتس، شرط بزرگ برانکو" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگ برنده فدراسیون فوتبال در قرارداد ویلموتس، شرط بزرگ برانکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید