تدابیر لازم برای روبرو با بحران ها در آذربایجان غربی اتخاذ شود

به گزارش مهسان بلاگ، خبرنگاران/آذربایجان غربی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: با مدیریت بهینه، اتخاذ تصمیمات درست و به موقع می توان خسارات ناشی از حوادث و بلایای طبیعی را به حداقل رساند.

تدابیر لازم برای روبرو با بحران ها در آذربایجان غربی اتخاذ شود

آیدین رحمانی امروز 18 آذر در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که امروز در استانداری برگزار گشت، از تصویب طرح سهمیه بندی زلزله در کارگروه زیربنایی استان و اجرای آن در 4 شهرستان خبر داد و گفت: با اجرای طرح ریزسهمیه بندی زلزله و مطالعات زمین شناسی در 4 شهرستان ارومیه، مهاباد، خوی و سلماس و طرح تفصیلی شهرها امیدواریم شاهد مدیریت بهینه در شهرها و سکونتگاه های استان باشیم و با مدیریت بهینه و لحاظ این ریز سهمیه بندی ها کمترین اتفاقات و حوادث در شهرها رخ دهد.

وی اضافه نمود: ایران جزو 10 کشور پرحادثه دنیا در بلایای طبیعی است بطوریکه از 43 بلایای طبیعی که در دنیا اتفاق می افتد 34 نوع در ایران و از این 34 نوع 25 نوع بلایای طبیعی در آذربایجان غربی رخ می دهد و این امر نیاز به آمادگی ها و تدابیر لازم برای مواجهه با این بحران ها را دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر شناخت بیش از پیش از شرایط و اکولوژی زمین و نگاه دقیق به زمین شناسی، اظهار امیدواری کرد با پیش بینی ها ، تمهیدات و آمادگی های لازم و مدیریت اصولی و تصمیماتی که در این زمینه اتخاذ می شود شاهد کاهش بلایا و بحران های طبیعی در استان باشیم.

رحمانی همچنین بر لایروبی به موقع رودخانه ها، هماهنگی و همدلی دستگاههای مرتبط با مدیریت بحران، آمادگی نیروهای امداد و نجات و راهدارخانه ها برای اسکان موقت در راه مانده ها، تامین و نگهداری سوخت مازاد برای مواقع مورد نیاز و آمادگی ناوگان سنگین برای مقابله با موارد احتمالی در زمستان امسال تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 29063

به "تدابیر لازم برای روبرو با بحران ها در آذربایجان غربی اتخاذ شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدابیر لازم برای روبرو با بحران ها در آذربایجان غربی اتخاذ شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید