تسهیلات دانشگاه تربیت مدرس برای رتبه های برتر ارشد علوم پزشکی

به گزارش مهسان بلاگ، وزارت بهداشت ضمن اعلام ضوابط پذیرش دانشجو و ادامه تحصیل در دانشگاه تربیت مدرس برای رشته های مورد پذیرش به وسیله آزمون کارشناسی ارشد امسال خاطرنشان کرد و این ضوابط جهت پذیرش دانشجو اجرا می گردد.

تسهیلات دانشگاه تربیت مدرس برای رتبه های برتر ارشد علوم پزشکی

به گزارش خبرنگاران، بر این اساس دانشگاه تربیت مدرس در سال 1400 برای رتبه نخست آزمون سراسری مرکز سنجش آموزش پزشکی (که حداقل 4 دانشگاه دولتی در آن رشته در امسال پذیرش دانشجو دارد) سه میلیون تومان هدیه در نظر گرفته است که یک سوم مبلغ هدیه حداکثر تا خاتمه نیم سال دوم تحصیلی و الباقی به تدریج در طی نیم سال های بعدی و براساس کسب حد نصاب شاخصه های پیشرفت تحصیلی به وسیله دانشجو پرداخت می گردد.

بعلاوه برای حمایت از خاتمه نامه تحصیلی کلیه دانشجویان دوره روزانه، از یک تا دو میلیون تومان ا عتبار پژوهشی در نظر گرفته شده است و علاوه بر اعتبار پژوهشی خاتمه نامه به دانشجویان رتبه های 1 تا 3 روزانه آزمون سراسری مرکز سنجش آموزش پزشکی (که حداقل 4 دانشگاه دولتی در آن رشته در امسال پذیرش دانشجو دارند)، براساس ضوابط دانشگاه اعتبار ویژه پژوهشی(گرنت) اختصاص خواهد داد.

براین اساس به دانشجویان رتبه اول آزمون سراسری مرکز سنجش آموزش پزشکی 2/5 میلیون تومان گرنت، دانشجویان رتبه دوم آزمون سراسری دو میلیون تومان گرنت و دانشجویان رتبه سوم آزمون سراسری یک میلیون و هفتصد هزار تومان گرنت اختصاص خواهد یافت.

دانشگاه به دانشجویان رتبه اول (در رشته هایی که حداقل 4 دانشگاه دولتی در آن رشته در امسال پذیرش دانشجو دارند)، مبلغ پنج میلیون تومان وام قرض الحسنه بلند مدت با شرایط و ضوابط معاونت دانشجویی پرداخت می نماید و به رتبه های 1 تا 5 آزمون سراسری مقطع کارشناسی ارشد دوره روزانه، طبق ضوابط امتیاز بیشتری برای سکونت در خوابگاه مجردی از نیمسال دوم داده می گردد.

به کلیه دانشجویان براساس تبصره 6 ماده 55 آیین نامه استخدامی اعضای هیأت علمی، (در صورت گذراندن دروس مربوط و شرکت در جلسه صلاحیت مدرسی) گواهی صلاحیت مدرسی اعطا خواهد شد.

دانشگاه تربیت مدرس اعلام کرده است که امکان تأمین خوابگاه برای دانشجویان دوره های مازاد و دانشجویان روزانه شاغل و بورسیه و بومی را ندارد. با توجه به محدودیت ظرفیت خوابگاه، واگذاری خوابگاه به صورت مجردی فقط به دانشجویان روزانه و به طور تدریجی در طول نیم سال های اول و دوم خواهد بود و مدت سکونت حداکثر تا خاتمه نیم سال چهارم در مقطع کارشناسی ارشد با پرداخت نقدی اجاره بها در ابتدای هرنیم سال است. بعلاوه دانشگاه فاقد خوابگاه متأهلی است.

متقاضیان متأهل واجد شرایط دریافت یاری ودیعه مسکن، بر اساس ضوابط صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجاز به درخواست وام مذکورهستند و به کلیه دانشجویان روزانه و مازاد در سنوات مجاز تحصیلی وعده ناهار براساس اعتبار تأمینی از سوی صندوق رفاه و قیمت های مصوب این صندوق، در روزهای غیر تعطیل از شنبه تا چهارشنبه ارائه می گردد.

به دانشجویان روزانه ساکن خوابگاه های دانشگاه، علاوه بر وعده ناهار، وعده صبحانه و شام هم طبق قیمت های مصوب صندوق رفاه و به کلیه دانشجویان مازاد صرفا وعده ناهار ارائه می گردد.

دانشگاه تربیت مدرس تعدادی از پذیرفته شدگان واجد شرایط در رشته بیوتکنولوژی پزشکی را پس از گذراندن پیروز دروس سال اول تحصیلی انتخاب و به پروژه های مشترک زیست کارآفرینی معرفی کرده تا ضمن گذراندن خاتمه نامه خود با شرایط مربوطه، علاوه بر مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه ، گواهی معتبر زیست کارآفرینی هم دریافت کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 مهر 1400 بروزرسانی: 21 مهر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 97352

به "تسهیلات دانشگاه تربیت مدرس برای رتبه های برتر ارشد علوم پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات دانشگاه تربیت مدرس برای رتبه های برتر ارشد علوم پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید