تصمیمات خوبی برای کاهش تبعات کرونا در حوزه اقتصاد اتخاذ شده است

به گزارش مهسان بلاگ، معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تبعات مالی و اجتماعی بیماری کرونا گفت: تصمیمات خوبی در ستاد مالی دولت برای کاستن از تبعات منفی این بیماری در حوزه فراوری و اقتصاد اتخاذ شده است.

تصمیمات خوبی برای کاهش تبعات کرونا در حوزه اقتصاد اتخاذ شده است

به گزارش مهسان بلاگ، اسحاق جهانگیری عصر امروز(پنج شنبه) در جلسه ویدئو کنفرانس با استاندار و مدیران استان مازندران با بیان اینکه بیش از 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ های ترجیحی برای بنگاه های فراوریی مشکل دار، تأمین احتیاجهای بخش بهداشت و درمان و بیمه بیکاری در نظر گرفته شده است، گفت: در روزهای آینده بانک های کشور با هماهنگی بانک مرکزی این تسهیلات را به واحدهای فراوریی اختصاص خواهند داد.

وی با اشاره به برنامه ریزی دولت برای تأمین اعتبار واحدهای درمانی و بیمارستانی و نیز پرداخت بیمه بیکاری به افرادی که بر اثر شیوع این بیماری شغل خود را از دست داده اند، گفت: بخش گردشگری در استان مازندران سهم بسزایی در رونق مالی داشته است که با توجه به کاهش سفرها متضرر شده اند. مسئولان مربوطه باید با شناسایی کسب و کارهای مرتبط با گردشگری زمینه لازم برای پرداخت تسهیلات به آنها را فراهم نمایند.

جهانگیری یکی دیگر از کارهای مهم بر عهده دولت در شرایط کنونی را تأمین احتیاجهای ضروری و مایحتاج مردم توصیف کرد و گفت: کوشش می کنیم همه کالاها به وفور و قیمت حداقلی در اختیار مردم قرار گیرد. خوشبختانه در انبارهای کشور کالا به اندازه کافی وجود دارد و نگرانی از این بابت نداریم.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: امیدوارم با افزایش فراوری داخلی و واردات اقلام مورد احتیاج بتوانیم با مدیریت بهتر از این بحران عبور کنیم.

جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش مهم و کلیدی استان مازندران در برهه های مختلف، از کادر درمانی و پزشکی این استان که در خط مقدم مقابله به بیماری کرونا جوانمردانه پای کار ایستادند قدردانی کرد و گفت: آمار و ارقام ارایه شده از سوی استاندار و رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل نشان می دهد که به فضل الهی در مقابله با بیماری کرونا به نقطه بهتری رسیده ایم.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید مجدد بر راهبرد در خانه ماندن و حفظ فاصله اجتماعی به عنوان تنها راه چاره مقابله با شیوع بیماری کرونا، اضافه نمود: اقدامات ما تا به امروز بیشتر شامل امور حکومتی نظیر تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و اماکن مذهبی می شد، اما از امروز بخشی از این تصمیمات بر مبنای همکاری و همراهی مردم قرار گرفته است.

وی ادامه داد: مازندران یکی از استان هایی بوده که همیشه مقصد سفر گردشگران است، هرچند بخش عظیمی از مردم فهیم کشور با تبعیت از اطلاعیه های ستاد ملی مقابله با کرونا از سفر چشم پوشی کردند اما درصدی از مردم به سفرهای نوروزی رفتند که این موضوع دغدغه جدیدی برای کادر درمانی و مدیریت کشور ایجاد نموده است.

جهانگیری با بیان اینکه سیاست های سختگیرانه جدید متوجه کسانی است که به توصیه ها عمل نمی نمایند، گفت: مطمئناً اگر به مردم خوب شرح داده گردد که مسأله سلامت خود و دیگران جزو اصلی ترین مسائل کشور است حتما همکاری لازم را انجام خواهند داد تا به فضل الهی پیک مجددی در ابتلا به بیماری نداشته باشیم.

معاون اول رئیس جمهور در ابتدای سخنان خود با تبریک سال نو و اعیاد خجسته شعبانیه به مردم، کادر پزشکی و درمانی و استاندار مازندران اظهار امیدواری کرد این استان بتواند با توانمندی که دارد جزو نخستین استان هایی باشد که ویروس کرونا را از بین می برد.

وی همچنین از همراهی علما، سازمان های مردم نهاد، نخبگان و مردم شریف مازندران در موضوع با مقابله با کرونا قدردانی کرد.

استاندار مازندران نیز در این ویدئو کنفرانس با ارایه گزارشی از شرایط استان در مقابله با کرونا، از کاهش تعداد مبتلایان به این بیماری اطلاع داد و این موفقیت را مرهون سیاستگذاری های ستاد ملی مقابله با کرونا نظیر اجرای طرح غربالگری، افزایش ظرفیت بیمارستان ها و اطلاع رسانی دقیق دانست.

وی با اشاره به احتیاجمندی های استان مازندران به مواد ضدعفونی نماینده و ماسک از برنامه ریزی های اجرا شده برای تأمین داروی مورد احتیاج قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه در روستاهای مازندران آلودگی به ویروس کمتر رخ داده و کوشش می کنیم با مشارکت سازمان های مردم نهاد، نیروهای نظامی و سایر امکانات به آمار بهبودیافتگان اضافه نماییم.

رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل هم با اشاره به امکانات استان تعداد مبتلایان و جانباختگان، اقدامات این دانشگاه ها برای شناسایی و غربالگری، درمان و افزایش تخت های بیمارستانی را تشریح کردند و احتیاجهای اعتباری استان را برای راه اندازی واحدهای در حال احداث درمانگاهی و بیمارستانی برشمردند.

رئیس بیمارستان رازی قائم شهر نیز در این ارتباط زنده با بیان اینکه آموزش مردم و یاری به بیماران در دستور کار کادر درمانی بوده است، گفت: امیدوارم به فضل الهی و همراهی مردم از تصمیمات اعلام شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا، استان مازندران از نخستین استان هایی باشد که جشن انتها کرونا را برگزار می نماید.

در این جلسه معاون سازمان برنامه و بودجه، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طور جداگانه گزارش هایی در مورد پرداخت 180 میلیارد تومان اعتبار به منظور تأمین تجهیزات فردی و تکمیل پروژه های بیمارستانی، افزایش روزانه 6 هزار لیتر مواد ضدعفونی نماینده، توزیع انواع ماسک N95 و سه لایه و کاهش 69 درصدی سفرها به استان ارایه کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 41849

به "تصمیمات خوبی برای کاهش تبعات کرونا در حوزه اقتصاد اتخاذ شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیمات خوبی برای کاهش تبعات کرونا در حوزه اقتصاد اتخاذ شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید