تعداد بیکاران جهان چند نفر است؟

به گزارش مهسان بلاگ، اتاق بازرگانی در گزارشی به بررسی تعداد افرادی که در سطح جهان به سن کار رسیده اند پرداخته و به نظر می رسد بخش قابل توجهی از این جمعیت عملاً بیکار به شمار می روند.

تعداد بیکاران جهان چند نفر است؟

به گزارش خبرنگاران، بر اساس جدیترین آمارهای جهانی ارائه شده، در حال حاضر از کل جمعیت جهان، پنج میلیارد و 700 میلیون نفر افرادی هستند که عملاً در سن کار قرار داشته و به شکل بالقوه امکان بر عهده دریافت یک موقعیت شغلی را دارند.

با این وجود اما طبق بررسی های اجرا شده تنها سه میلیارد و 300 میلیون نفر از این افراد دارای شغل رسمی هستند و دو میلیارد نفر باقی مانده خارج از گستره نیروی کار به شمار می روند. این به معنای آن است که افراد باقی مانده یا بیکار هستند یا جز نیروی کار بالقوه تقسیم می شوند.

در جمعیت افرادی که شاغل محسوب می شوند نیز تنها 39 درصد جمعیت کاری ثابت و رسمی دارند و 61 درصد باقی مانده به شکل غیر رسمی کار می کنند.

در نمودار چگونگی تقسیم بندی افراد دارای شغل، 52 درصد از افراد در گروه شاغلان دارای مزد و حقوق (کارمند و کارگر) تقسیم بندی می شوند و خود اشتغالان، شاغلان در کسب و کارهای خانگی و کارفرمایان در رده های بعدی قرار دارند.

از نظر شکاف های جمعیتی نیز همچنان به نظر می رسد زنان فاصله ای طولانی تا نزدیک شدن به مشارکت مردان در بازار کار دارند. آمارها نشان می دهد که تنها 48 درصد از زنان در سطح جهان شاغل به شمار می روند و این در حالی است که مشارکت مردان در بازار کار 75 درصد تخمین زده شده است. به این ترتیب از هر پنج شاغل در سطح جهان، سه نفر را مردان تشکیل می دهند.

در نمودارهای سنی نیز سهم گروه سنی 14 تا 25 سال در میان شاغلان کاهش یافته که به نظر می رسد عوامل مثبتی مانند افزایش فضا برای ادامه تحصیل یکی از عوامل تأثیر گذار در این شاخص بوده است.

در نهایت بررسی شاخص بیکاری در سطح جهان نشان می دهد که در سال 2018، 172 میلیون نفر بیکار بوده اند. به این ترتیب نرخ بیکاری جهانی به عدد پنج درصد کاهش یافته است. این در حالی است که پس از بحران اقتصادی به وجود آمده در سال 2008 میزان بیکاران جهان به شکل قابل توجهی افزایش یافت و تمام این سال ها زمان نیاز بود تا شاخص بیکاری به عدد پیش از بحران خود بازگردد.

آخرین آمارها از شاخص بیکاری در ایران نیز نشان می دهد که در پاییز 1397، درصد بیکاری به عدد 11.7 رسیده است که نسبت به منطقه شرایط نامناسب تری دارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 7409

به "تعداد بیکاران جهان چند نفر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد بیکاران جهان چند نفر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید