خبرنگاران خطوط اعتباری ویژه برای توسعه تعاونی ها ایجاد شده است

به گزارش مهسان بلاگ، مشهد- خبرنگاران- معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای حمایت هدفمند از توسعه تعاونی ها با کمک بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری، خطوط اعتباری ویژه ایجاد شده است.

خبرنگاران خطوط اعتباری ویژه برای توسعه تعاونی ها ایجاد شده است

محمد کبیری پنجشنبه شب در هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران زیرمجموعه تعاون در مشهد افزود: در این راستا هفت هزار و 500 میلیارد تومان برای مسکن کارگری و خطوط اعتباری دیگری نیز برای تعاونی های دانش بنیان، جوانان، زنان و توان یابان ایجاد کرده ایم.

وی ادامه داد: بهترین راستا برای افزایش تاب آوری اقتصادی، تقویت اقتصاد مقاومتی، باز توزیع عادلانه ثروت و ایجاد اشتغال پایدار از طریق جذب سرمایه های خرد بخش تعاون است.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سال ها است که افزایش نقدینگی، کشور را دچار مشکل و تورم کرده است اگر بخواهیم نقدینگی را مهار و ارزش افزوده اقتصادی ایجاد کنیم باید دولت و مجلس ابزار مناسب در اختیار مردم قرار دهند و بهترین ابزار تشکیل تعاونی ها است که نقدینگی را تبدیل به ارزش افزوده اقتصادی و اشتغال پایدار می کند.

وی افزود: توسعه شفافیت و استفاده از ظرفیت نخبگان و جوانان برای افزایش کارآمدی از شعارهای وزیر تعاون بود که در این راستا کارهای مختلفی اجرا شده و در حال انجام است بطوریکه 18 هزار میلیارد تومان تسهیلات روستایی پرداخت و در سایت شفافیت وزارتخانه ثبت شده است. تمامی انتصابات و شرکت های زیرمجموعه تعیین است و با آغوش باز پذیرای نقدهای حاصل از شفافیت بوجود آمده هستیم.

کبیری با بیان اینکه ضرورت توسعه بخش تعاون این است که بتوانیم اعتماد عمومی را احیا کنیم ادامه داد: این امر نیازمند شفافیت در تعاون است.

وی گفت: یکی از کارهای دیگری که انجام می دهیم اصلاح نظام تسهیلات دهی بصورت هدفمند است تا یک تعاونی بتواند محصولات خود را وارد بازار کند. بر این اساس یک بنگاه پیشران که بازار را می شناسد زیر مجموعه های خود را حمایت و خرید محصولات آنها را تضمین می کند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در شرایط تحریم و کرونا همه باید همت کنیم تا بر روی معیشت مردم و کارآفرینان فشار کمتری وارد شود. در شرایطی که دشمن تلاش می کند مردم را نسبت به دستاوردهای انقلاب ناامید و بدبین کند توانستیم اقدامات خوبی انجام دهیم که از جمله آن افزایش حقوق بازنشستگان کشوری به طور میانگین به میزان 70 درصد است، همچنین همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و افزایش 52 درصدی حقوق مستمری بگیران صندوق بیمه روستایی و عشایری است.

وی ادامه داد: همچنین طی دوسال گذشته سود شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی از چهار هزار میلیارد تومان به 24 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است که امیدواریم این اقدامات خوب با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیشتر شود.

کبیری با اشاره به معطلی 9 ساله قانون اصلاح بخش تعاون در مجلس شورای اسلامی هم گفت: امیدواریم این قانون هر چه زودتر تعیین تکلیف شود.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: ایرنا
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 68972

به "خبرنگاران خطوط اعتباری ویژه برای توسعه تعاونی ها ایجاد شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خطوط اعتباری ویژه برای توسعه تعاونی ها ایجاد شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید