ذاکری: نحوه استفاده از ارز 4200 تومانی مانع رونق تولید شده است

به گزارش مهسان بلاگ، رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: چرا باید قطعات صنعتی با ارز 4200 تومانی وارد کشور شود در عین حال تولید کننده نیز مواد اولیه خود را با ارز نیمایی وارد کند؟ این موضوع مانع پیش روی تولید است.

ذاکری: نحوه استفاده از ارز 4200 تومانی مانع رونق تولید شده است

جبار علی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران با اشاره به موانع پیش روی تولید در کشور گفت: یکی از نقاط ضعف در سیستم مدیریتی وزارت صنعت، معدن و تجارت مقوله ارز دولتی است به طوری که قطعات صنعتی اکنون با ارز 4200 تومانی وارد کشور می شود اما تولید کننده صنعتی باید مواد اولیه محصول خود را با ارز نیمایی خریداری کرده و وارد کشور کند.

وی اضافه کرد: وجود ارز 4200 تومانی و ارز نیمایی از موانع پیش روی تولید هستند که باعث می شود خیلی از صنایع تولیدی تعطیل شوند یا تولیدات آنها کاهش یافته و کیفیت محصولاتشان پایین بیاید.

ذاکری شرح داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با برنامه ریزی و ساماندهی موانع پیش روی تولید به رونق کار صنایع شتاب دهد، تامین مواد اولیه برای تولیدکنندگان واقعی و ایجاد بازار توزیع محصولات و همچنین استفاده داخلی در نهادها می تواند نقش محوری در رونق تولید داشته باشد.

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: هر چقدر به صنایع مختلف داخلی در افزایش کیفیت و تولید کمک شود بدون شک ارز کمتری از کشور خارج خواهد شد.

وی اضافه کرد: دانشگاه ها وظیفه دارند با تعامل با صنایع با استفاده از پتانسیل علمی و نیروی تخصصی که دارند در قالب تفاهم نامه به رونق تولید داخلی کمک کنند و موانع بر سر راه تولید را رفع کنند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 13555

به "ذاکری: نحوه استفاده از ارز 4200 تومانی مانع رونق تولید شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذاکری: نحوه استفاده از ارز 4200 تومانی مانع رونق تولید شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید