سفیر آمریکا در عشق آباد: واشنگتن از متنوع سازی بازارهای گاز ترکمنستان حمایت می نماید

به گزارش مهسان بلاگ، سفیر جدید آمریکا در ترکمنستان که به زودی به عشق آباد می رود، گفت که واشنگتن حامی متنوع سازی بازارهای صادرات گاز ترکمنستان از مسیرهای خزر و آسیای جنوبی است.

سفیر آمریکا در عشق آباد: واشنگتن از متنوع سازی بازارهای گاز ترکمنستان حمایت می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ترند، متیو اس. کلیماو، سفیر ایالات متحده آمریکا گفته است که کشورش به یاری ها برای متنوع سازی بازارهای صادرات گاز ترکمنستان ادامه می دهد. کلیماو به زودی رئیس هیات دیپلماتیک ایالات متحده در ترکمنستان می گردد و این نکات را در جلسه سنا گفته است.

او همچنین تاکید نموده است که تمام تلاشش را برای ارتقاء تنوع بازارهای صادرات گاز ترکمنستان به وسیله دریای خزر و نیز جنوب آسیا به کار خواهد گرفت.

همانطور که پیش از این گزارش شده بود، کاخ سفید از خطوط لوله انتقال گاز منطقه ای که ترکمنستان در آن مشارکت دارد، نظیر تاپی (ترکمنستان- افغانستان- پاکستان- هند) و پروژه خط لوله انتقال گاز ترانس خزر که به وسیله آذربایجان و ترکیه به اروپا می رسد، حمایت می نماید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یکی از روینمودهای ایالات متحده در آسیای مرکزی، حذف جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه از مسیرهای صادرات انرژی و منابع این کشور بوده است. تاکید بر پروژه هایی نظیر تاپی و ترانس خزر از جانب واشنگتن در حالی صورت می گیرد که تمامی این طرح ها مسیرهای ایران و روسیه را برای صادرات انرژی خود دور می زنند.

روابط دیپلماتیک بین آمریکا و ترکمنستان در 19 فوریه سال 1992 برقرار شد. مبانی حقوقی این روابط اکنون 59 سند است که 53 مورد از آن ها اناد بین دولتی و 6 مورد اسناد بین دپارتمان ها می باشد.

در این دوره، روابط واشنگتن و عشق آباد بر پایه شرکت هایی که در حوزه نفت، گاز، صنایع شیمیایی، فناوری های کامپیوتری، انرژی، کشاورزی، حمل و نقل و لجستیک فعالیت می نمایند، شکل گرفته است. در میان این شرکت ها بوئینگ، جنرال الکتریک، جان دیره، مایکروسافت، کیترپیلار و کوکاکولا حضور دارند.

مجمع مالی مشترک ترکمنستان و آمریکا نیز در سال 2008 شکل گرفته است.

تا تاریخ 1 مه 2018، 156 پروژه در ترکمنستان به ثبت رسیده بود که شرکت های آمریکایی با سهمی معادل 2.573 میلیون دلار در آن مشارکت داشته اند.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

kurdeblog.ir: مجله سرگرمی | مجله سرگرمی و تفریحی، همیشه به شادی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 11302

به "سفیر آمریکا در عشق آباد: واشنگتن از متنوع سازی بازارهای گاز ترکمنستان حمایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر آمریکا در عشق آباد: واشنگتن از متنوع سازی بازارهای گاز ترکمنستان حمایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید