لذت نوروز به شیرینی گذشته نیست، گریه های محمد بنا تلخ ترین خاطره ورزشی من است

به گزارش مهسان بلاگ، جزینی گفت: در گذشته حال و هوای عید نوروز خیلی شیرین تر بود و دیگر مردم مثل قبل نیستند.

لذت نوروز به شیرینی گذشته نیست، گریه های محمد بنا تلخ ترین خاطره ورزشی من است

به گزارش ، رسول جزینی مربی تیم ملی کشتی فرنگی با بیان اینکه رسم و رسوم و سنت های دیرین در ایام نوروز کمرنگ شده است گفت: بسیار ناراحتم برای بچه ها امروز و مردم کشورم که رنگ و بوی عید و نوروز را به شکل واقعی و حقیقی استشمام نمی نمایند. زمانی نه چندان دور از نیمه اسفندماه با سبزه گذاشتن ها، ماهی خریدن ها، خانه تکانی ها، لباس نو خریدن ها، رایحه گل شبو ها و ... بوی عید استشمام می شد و، اما این روز ها مردم در شرایط معیشتی سختی به سر می برند که لذت رسیدن نوروز برای آن ها به شیرینی گذشته نیست.

او توضیح داد: من اطرافم شوق و شور فرارسیدن عید را نمی بینم. حتی همین فضای مجازی، به ما نشان می دهد که بهم نزدیک هستیم، اما در واقع اینطور نیست و بیشتر موجب دوری ما از هم شده است. همین موضوع دید و بازدید ها که از رسم و رسوم و سنت های دیرین ما است را بسیار کمرنگ نموده و تنها برای ما خاطره نوروز از کودکی و عیدی دریافت هایش به جا مانده است.

مربی تیم ملی در المپیک لندن ادامه داد: سال 98 را اگر از منظر کمبود امکانات و رسیدگی هایی که حق کشتی و بخصوص کشتی فرنگی است نگاه کنیم سال خوبی را پشت سر نگذاشتیم، اما کسب موفقیت در کنار جوانان برازنده این مملکت، کسب سهمیه های المپیک در مسابقات قزاقزستان و قهرمانی مقتدرانه آسیا در هند با کسب 5 مدال طلا، یک نقره و 3 برنز انصافاً شیرینی خاص خود را دارد. اما گریه های محمد بنا در المپیک ریودوژانیرو 2016 که امیدوارم هیچ وقت در هیچ شرایطی برای او تکرار نشود، تلخ ترین خاطره من از سال ها فعالیت در کشتی بوده است.

او با اشاره به اینکه المپیک همواره تحت تاثیر نفوذ های سیاسیِ بوده گفت: کشتی در المپیک مثل هر مسابقه ای غیرقابل پیش بینی است، زیرا کشتی علاوه بر اینکه همواره آبستن حوادث بوده دستخوش نفوذ های سیاست بین المللی، حتی ناداوری هایی است که واقعا جایی برای پیش بینی دقیق نمی گذارد، اما مطئن هستم جوانانی که در میدان هستند بدون مدال بازنخواهند گشت، زیرا شایستگی های بسکمک دارند. آن ها لیاقت این را دارند که سال ها روی سکوی نخست کشتی فرنگی جهان بایستند، اما ما هم نباید انتظار نابجایی از آن ها داشته باشیم.

جزینی سرمربی را مهمترین فاکتور کسب موفقیت دانست و مطرح کرد: از برنامه ریزی و مدیریت قوی به عنوان مهمترین فاکتور های کسب موفقیت که بگذریم، در برهه های زمانی مختلف عوامل بسکمک ممکن است به مرور کمرنگ شوند. داشتن هدف روشن و واضح، صبر و استقامت در کنار هم، اعتماد به نفس و خودباوری و ...، اما سرمربیگری تیم به عنوان مقوله ای ثابت و پررنگ همواره در کسب موفقیت رخ نشان داده و محمد بنا به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، شاخص ترین فاکتور موفقیت برای کسب عنوان های خوب در رقابت های جهانی و سربلندی نام ایران و کشتی فرنگی اش بوده است.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی در المپیک لندن اضافه کرد: شاید یکی از چیز هایی که در زندگی به آن می نازم رفاقت با تمام دوستان دوران ابتدایی و هدایت از قدیم بوده است که همچنان با آن ها در ارتباط هستم، اما رفاقت های من در کشتی، علیرغم ارتباط های 5 الی 10 ساله گاهاً کمرنگ و دستخوش دوری شهر های ما شده است. با این حال همه دوستان برای من عزیز هستند.

جزینی در پایان اظهار داشت: هر سال همّ و غم من کشتی بوده و هست. خدا را شکر که تا بسکمک از برنامه هایی که برای سال 1398 داشتم عملیاتی شد و از برآوردی که داشتم حتی جلوتر هم رفتم. برای تبریک عید خدمت مادرم می روم. برای همه مردم آرزوی سلامتی و سالی توام با شادی دارم و برای خانواده عظیم کشتی نیز هر چند که مستلزم نگاه، کمک و کمک مسئولان ورزش کشور است آرزوی موفقیت روزافزون دارم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 42459

به "لذت نوروز به شیرینی گذشته نیست، گریه های محمد بنا تلخ ترین خاطره ورزشی من است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لذت نوروز به شیرینی گذشته نیست، گریه های محمد بنا تلخ ترین خاطره ورزشی من است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید