واکنش سلطانی فر به حمایت از پرسپولیس، پیشنهاد جدید برای حق پخش

به گزارش مهسان بلاگ، مسعود سلطانی فر در نشست مدیران عامل باشگاه های لیگ رجحان فوتبال ایران که با حضور رئیس فدراسیون فوتبال برگزار گشت، با اشاره به شرایط ویژه مالی که با آن روبرو هستیم، همراهی جامعه ورزش با مردم را مورد تاکید قرار داد و توضیح داد: در چنین شرایطی جامعه ورزش هم باید کنار مردم این شرایط سخت را درک و تحمل نمایند، به همین دلیل شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان نیز حجم اعزام ها را به نصف کاهش داده و با حذف سفرهای غیر ضروری، بر روی رویدادهایی که مرتبط با کسب سهمیه المپیک است متمرکز شده ایم.

واکنش سلطانی فر به حمایت از پرسپولیس، پیشنهاد جدید برای حق پخش

وی با تاکید بر درک شرایط حساس توسط جامعه ورزش، لزوم صرفه جویی هزینه ها در برگزاری اردوها، قراردادها و بقیه موارد را از سوی مدیران باشگاه های لیگ برتری مورد توصیه قرار داد و اعلام کرد: البته در این بین تیم هایی که به عنوان نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا می نمایند و در شرایط فعلی ذوب آهن به مرحله بعدی راه یافته است باید در مورد رفع نیازهای آنها حرکت کرد.

سلطانی فر در بخش دیگری از صحبت هایش بار دیگر شرایط خاص اقتصادی جامعه را مورد توجه قرار داد و شرح داد: در این شرایط باید در ورزش از جمله فوتبال موجبات شادی و نشاط مردم را فراهم کنیم چرا که حداقل 50 میلیون نفر به نوعی با این رشته درگیر هستند و با آن زندگی می نمایند. به همین دلیل نباید اجازه دهیم رفتار و اظهارنظرهای برخی مربیان، لیدرها، بازیکنان و حواشی تیم ها باعث تلخ شدن ذائقه مردم گردد.

وزیر ورزش و جوانان به اشتباهات داوری در رقابت های لیگ برتر فوتبال اشاره نمود و با بیان اینکه قطعاً این اشتباهات سهوی است؛ فدراسیون فوتبال را نسبت به آنالیز اشتباهات داوری و ایجاد شرایط مناسب برای به حداقل رساندن این اشتباهات ملزم کرد.

سلطانی فر اهمیت مسائل فرهنگی را در عرصه فوتبال مورد توجه قرار داد و شرح داد: در این مورد نباید با برخی توجیهات از خود سلب مسئولیت کنیم. فدراسیون فوتبال باید با استفاده از ابزارهای کنترلی که در اختیار دارد و فارغ از همه فشارها و جوسازی ها، برخورد مناسب انضباطی با خاطیان داشته باشد.

وی ادامه داد: آنچه مسلم است فدراسیون فوتبال باید با تمهیدات لازم زمینه برگزاری خوب مسابقات را با برخورد با خاطیان از همان هفته اول فراهم کند. ابزار لازم برای تحقق این مهم نیز در اختیار فدراسیون واقع شده است. هرچند که تأمین نظم و امنیت ورزشگاه ها با نیروی انتظامی است اما فدراسیون فوتبال و باشگاه ها هم باید در این زمینه در حد وظایف و اختیارات خود موجبات ایجاد یک شرایط مناسب را فراهم آورند.

سلطانی فر استانداردسازی ورزشگاه ها را نیز در راستای برگزاری خوب رقابت های فوتبال مهم بر شمرد و گفت: با وجود مسائل و محدودیت های اقتصادی کوشش می کنیم امکانات لازم را برای ورزشگاه ها فراهم آوریم همانطور که مسائل ورزشگاه آزادی را رفع کردیم و ورزشگاه شهید وطنی قائم شهر نیز در ظرف سه تا چهار ماه ساماندهی شد، در بسیاری از نقاط کشور از جمله تبریز، مشهد، اهواز، شیراز و مشهد مقدس نیز ورزشگاه های خوبی احداث شده است.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت حمایت از تیم های مختلف فوتبال ایران به ویژه تیم ملی و تیم هایی که به عنوان نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا می نمایند، گفت: فارغ از حرف ها و نقل هایی که در برخی محافل و فضای مجازی به وجود می آید، برای وزارت ورزش و جوانان هیچکدام از باشگاه ها تفاوت ندارند. هر تیمی کوشش خوبی داشته باشد، برای ما مهم و قابل احترام است و سرآمد همه آنها تیم ملی فوتبال ایران است. هر تیمی هم که در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا می نماید به منزله فوتبال ملی مورد حمایت واقع می گردد و قطعاً هر تیمی هم به لیگ قهرمانان آسیا برود مورد حمایت قرار می گیرد.

سلطانی فر اهمیت حق پخش تلویزیونی را نیز به منزله حق باشگاه ها مورد توجه قرار داد و با اشاره به جلسات متعدد و پیگیری هایی که با رسانه ملی اجرا شده است، گفت: همه جلسات در نهایت با پیشنهادی از سوی صدا و سیما همراه بوده که با اجرای آن درآمد جدیدی برای باشگاه ها حاصل خواهد شد که امیدوارم به نتیجه خوبی در زمینه تحقق حق پخش تلویزیونی منجر گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 9484

به "واکنش سلطانی فر به حمایت از پرسپولیس، پیشنهاد جدید برای حق پخش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سلطانی فر به حمایت از پرسپولیس، پیشنهاد جدید برای حق پخش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید