چه پیامک هایی مشمول جریمه محدودیت تردد می گردد؟

به گزارش مهسان بلاگ، پیامک های جریمه محدودیت های تردد پیشگیری از شیوع کرونا در حالی برای افراد ارسال می گردد که هنوز بعضی نمی دانند ارسال پیامک با محتوا و مضمون های متفاوت به چه معناست یا چرا برای آنها با وجود اینکه در فلان محدوده تردد نداشته اند، پیامک ارسال شده است.

چه پیامک هایی مشمول جریمه محدودیت تردد می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، براساس آخرین شرایط اجرای محدودیت های ترافیکی و مصوبات جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا تعداد زیادی از شهرهای کشور از گروه نارنجی به زرد تغییر یافتند براین اساس در شهرهای گروه زرد ورود خودروها با پلاک های غیر بومی و خروج خودروها با پلاک های بومی بلامانع و محدودیت های تردد شبانه وجود ندارد.

تردد در شهرهای زرد مربوط به خودروهایی است که پلاک بومی شهرهای گروه نارنجی را دارند و مجاز به تردد در هیچ یک از شهرهای کشور غیر از شهر خود نیستند؛ بدیهی است در صورت تردد این خودروها در جاده ها و شهرها به وسیله دوربین ها جریمه می شوند.

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز چندی پیش نیز از اجرای منع تردد درون شهری از ساعت 21 تا 4 بامداد در شهرهای با شرایط زرد کرونا اطلاع داد و گفت: منع تردد درون شهری از ساعت 21 تا 4 بامداد است و در شهرهای زرد نیز این منع تردد از ساعت 21 تا 4 بامداد ادامه پیدا نموده است. در حال حاضر شهر با شرایط قرمز کرونا نداریم.

با این اوصاف تکلیف تردد خودروها در محدودیت های شبانه و ورودی و خروجی شهرها تعیین شده است اما همچنان عده ای نمی دانند در چه ساعت یا در کدام یک از شهرها می توانند، تردد نمایند و از سوی دیگر عده ای از شرایط تردد آگاه هستند اما پیامک هایی دریافت نموده اند در حالی که به گفته خودشان ترددی در محدوده های غیرمجاز نداشته اند.

از جمله این پیامک ها عبارتند از مالک محترم خودرو به شماره...در راستای اجرای مصوبات ستادملی مقابله با کرونا و محدودیت های عبوری ایجاد شده، تخلف تردد شما در محور...در تاریخ...ثبت و در حال آنالیز است، عده ای نیز این پیامک را دریافت نموده اند یا اعلام تردد در ساعت غیرمجاز، شهروند گرامی؛ برای حفظ سلامت خود و خانواده و براساس مصوبه ستاد کرونا، تردد خودروی شما به شماره... ه. در تاریخ... ساعت... ثبت شد. لطفا از تردد غیرضروری در سطح شهر پرهیز نمایید. قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونای کلانشهر تهران این در حالی است که بعضی از افراد مجوز تردد در طرح شبانه را دریافت نموده اند.

رانندگان وسایل نقلیه مجاز نگران پیامک جریمه نباشند

گرچه پیامک تخلف موجب نگرانی بعضی صاحبان خودرو که پروتکل های عبور و مرور را رعایت کردند شده، اما سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در این زمینه گفت: نگرانی هایی برای دارندگان وسایط نقلیه مجاز مثل پزشکان، پرستاران، کسانی که شیفت شب خدمت می نمایند و کسانی که مجبور هستند به شهرها تردد داشته باشند، وجود دارد. به محض اینکه این لیست ها توسط فرمانداری ها کامل گردد و به راهور ارسال شوند، نسبت به حذف جریمه این افراد اقدام خواهیم کرد و نگران نباشند.

وی گفت: پلاک های عمومی، پلاک های آژانس محلات، تاکسی های اینترنتی و تاکسی ها را به صورت سیستمی در اختیار داریم و جریمه نشدند، اما اگر برای رانندگان این قبیل خودروها پیامک جریمه آمد نگران نباشند و حتماً نسبت به حذف آن اقدام می کنیم و نیازی به مراجعه نیست و پلیس در سیستم حذف خواهد نمود.

رئیس پلیس راهور ناجا اضافه نمود: قرار شده تا بعد از اتمام طرح محدودیت های جدید افرادی که آدرس محل سکونتشان با پلاک خودرویشان مطابقت ندارد، نسبت به حذف جریمه شان اقدام کنیم، اما کسانی که با پلاک های غیر بومی به شهرهای قرمز و یا نارنجی تردد نموده اند غالباً جریمه شده اند و نسبت به حذف جریمه اقدام نمی گردد.

هادیانفر ادامه داد: از ابتدای اجرای طرح محدودیت های تردد در کشور تا به امروز براساس آنچه که ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ نموده است، علی رغم شرایط جوی بد نیروهای پلیس راهور به طور کامل در محورهای شمالی کشور و محورهای متأثر از بارش برف و باران حضور داشته اند.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در روزهای اول تاکید کردیم که پیامک ها صرفاً برای تذکر هستند و اعمال جریمه انجام ندادیم و این کار در شهرها و راه ها انجام شد و تاکید کردیم که همکاران ما در شهرها به صورت دستی جریمه ننمایند و دوربین ها این مسؤلیت را عهده دار بودند.

ارسال بیش از 47 هزار پیامک به رانندگان خاطی طرح کرونا

نیروی انتظامی در گزارش روزانه عملکرد خود در اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا اظهار داشت: روز گذشته - 16 دی ماه- 47 هزار و 112 پیامک به رانندگان خاطی ارسال نموده است.

همچنین در اجرای طرح محدودیت شبانه 56هزار و 243 خودرو و مناطق نارنجی 30 هزار و 128 خودرو جریمه شدند. همچنین تردد ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو درصد کاهش داشته است.

در راستای اجرای طرح محدودیت تردد روزگذشته به 32 هزار و 44 راننده تذکر لسانی و 17 هزار و 207 دستگاه خودرو عودت داده شد.

چه پیامک هایی مشمول جریمه محدودیت تردد می گردد؟

سرهنگ عین الله جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور در تبادل نظر با ایرنا در پاسخ به این سوال که چه پیامک هایی مشمول جریمه محدودیت تردد می شوند؟ گفت: چنانچه برای افرادی پیامکی با این مضمون آمده باشد که تردد مالک خودرو در حال آنالیز است؛ این افراد نگران نباشند زیرا این پیامک در چک اپراتورهای بخش اجرائیات پلیس راهور به صورت سیستمی آنالیز می گردد و چنانچه رنگ و نوع خودرو با پیامک ارسالی هماهنگی نداشته باشد، حذف می گردد.

وی توضیح داد: البته اگر پیامک دومی آمد که در آن ذکر شده، مرتکب فلان تخلف شده اید و این پیامک دارای شناسه پرداخت باشد، یعنی تخلفی انجام شده و باید جریمه پرداخت گردد.

جهانی افزود: چنانچه فردی در فلان جاده و جهت ترددی نداشته اما پیامک دریافت نموده است، این نوع پیامک ها نیز در چک اپراتورهای پلیس راهور آنالیز و از سیستم حذف می گردد.

معاون اجتماعی پلیس راهور در پاسخ به این سوال که تکلیف پیامک های ارسالی برای افرادی که دارای مجوز تردد در طرح شبانه و ورودی و خروجی بعضی از شهرهای نارنجی هستند، چیست؟ گفت: چنانچه نام دارندگان مجوز فرمانداری ها در سیستم اجرائیات راهور ثبت شده اما برای آن ها پیامک هشداری آمده است، نگران نباشند، زیرا با ارسال این پیامک جریمه ای برای آنها منظور نمی گردد.

سرهنگ جهانی در پاسخ به این پرسش که تکلیف پیامک هایی که برای دو نفر ارسال می گردد که هر دو از یک جهت و در یک ساعت تعیین تردد نموده اند اما برای یک نفر پیامک جریمه تردد در طرح محدودیت کرونا ارسال می گردد اما برای فرد دیگر پیامکی ارسال نمی گردد، چیست؟ گفت: احتمالا دارنده وسیله نقلیه شماره تلفن جدید خود را در سیستم اجرائیات پلیس راهور ثبت ننموده است بر اساس قانون افراد باید ظرف 48 ساعت تغییر نشانی منزل و تلفن خود را به اجرائیات راهور اعلام نمایند و برای این منظور به پلیس +10 یا مرکز اجرائیات پلیس راهور مراجعه نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 74204

به "چه پیامک هایی مشمول جریمه محدودیت تردد می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه پیامک هایی مشمول جریمه محدودیت تردد می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید