کشف و شناسایی تیم اینستاگرامی فروش انواع طلسم و دعانویسی در بندرعباس

به گزارش مهسان بلاگ، رئیس پلیس فتا استان از کشف پرونده کلاهبرداری و شناسایی فردی جوان و همدستان وی به دلیل دست آویزسازی فروش طلسمات و دعانویسی در شبکه های اجتماعی مجازی اطلاع داد.

کشف و شناسایی تیم اینستاگرامی فروش انواع طلسم و دعانویسی در بندرعباس

به گزارش خبرنگاران، سرهنگ علی اصغر افتخاری در این خصوص اظهار کرد: با مراجعه خانمی از شهرستان بندرعباس و طرح شکایتی با موضوع کلاهبرداری اینترنتی،پرونده اولیه تشکیل و برای پیگیری در اختیار کارشناسان پلیس فتا استان نهاده شد.

این مقام انتظامی اظهار کرد: شاکیه به علت مسائل زناشویی با مشاهده تبلیغات کذب و دغل کارانه در صفحه ای از اینستاگرام، اقدام به پرداخت هزینه برای خرید انگشتر نگین دار با رکاب طلا و به ظاهر طلسم موکل دار می نماید.

وی اعلام کرد: متهم در چند نوبت به بهانه های واهی مبلغ 12 میلیون تومان از فرد مونث به شیوه کارت به کارت دریافت می نماید ولی انگشتر مذکور ارسال نمی گردد و تنها کلیپی اختصاصی از بساط سحر و جادو با شمع های روشن، نوشته ها و تصاویر نامفهوم به وسیله واتس آپ برای مشتری اغفال شده ارسال می نماید.

این مسئول انتظامی توضیح داد: مالک پیج اینستاگرام با لفاظی های کلامی از قبیل علوم غریبه، ضمانت کتبی، اخذ مجوز از عالم مذهبی مشهور در عراق، برگزاری جلسات حضوری و تلفنی، قدرت های طلسم به همراه چت های ساختگی از رضایت مشتریان اقدام به جلب مشتری و اعتمادسازی می نماید، سپس ضمن ارتباط گیری با مشتریان به واسطه دایرکت اینستاگرام، واتس آپ، تلگرام و تماس تلفنی آنها را فریب می دهد.

وی اضافه کرد: در جریان ردگیری دقیق ارتباطات و ابزارهای متهمان، آنالیز تراکنش های اقتصادی و اقدامات فنی، ادله دیجیتال انکار ناپذیر توسط کارشناسان پلیس فتا جمع آوری و با توجه به محل سکونت متهمان در استان دیگر، با ارجاع پرونده مراحل دستگیری توسط پلیس فتا استان مربوطه با موفقیت صورت گرفته است.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان اعلام کرد: با توجه به ساده لوحی و باورهای انحرافی در بعضی از شهروندان، یکی از دست آویزهای مطلوب برای تحصیل مال نامشروع به وسیله فضای مجازی، تبلیغ راقتصادی و دعانویسی های ساختگی است، سالیانه پرونده های بسیاری با موضوع کلاهبرداری در این رابطه تشکیل و مجرمان بر اساس قانون جرائم سایبری به مجازات حبس و پرداخت خسارت محکوم می شوند.

سرهنگ علی اصغر افتخاری در سرانجام اعلام نمود: متأسفانه عواملی همچون باورهای اشتباه،جاذبه های پیشگویی و علوم غریبه،ضعف ایمان به قدرت الهی، عدم حمایت خواهی از علمای فرهیخته مذهبی و کارشناسان روانشناسی موجب شده است افراد زیادی به هدف گره گشایی در دام رمال ها گرفتار و در عوض برطرف مشکل دچار صدمات اقتصادی و روانی جدیدی شوند.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 18902

به "کشف و شناسایی تیم اینستاگرامی فروش انواع طلسم و دعانویسی در بندرعباس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف و شناسایی تیم اینستاگرامی فروش انواع طلسم و دعانویسی در بندرعباس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید