1050 زائر بحرینی به کشورشان بازگشتند

به گزارش مهسان بلاگ، خبرنگاران/خراسان رضوی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از بازگشت 1050 زائر بحرینی به کشورشان خبرداد.

1050 زائر بحرینی به کشورشان بازگشتند

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد صادق براتی اظهار کرد: از اسفندماه سال گذشته شیوع کرونا در مشهد و در بسیاری از کشورها باعث شد مقرراتی در ورود و خروج زائران و مسافران در مرزها ایجاد گردد، لذا تصمیم گرفته شد بر اساس پروتکل های خاص اقدامات لازم در مورد این دسته از زائران صورت گیرد.

وی اضافه نمود: آنالیز زائران غیر ایرانی که به ایران آمده بودند، در دستور کار نهاده شد و مقرر شد برای بازگشت حدود 1200 زائر بحرینی به کشورشان اقدامات لازم صورت گیرد.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی توضیح داد: هماهنگی لازم برای اسکان این افراد به صورت متمرکز با نمایندگی وزارت امور خارجه در استان صورت گرفت و زائران بحرینی در 9 واحد اقامتی اسکان یافتند.

براتی بیان نمود: همچنین با هماهنگی اجرا شده، نیروهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد پایش، معاینات پزشکی و غربالگری روزانه را برای این زائران انجام دادند.

وی بیان کرد: با وجود تعطیلی هتل های مشهد، در ایام شیوع کرونا این واحدهای اقامتی به نحو مطلوبی با حمایت خیرین و دستگاه های متولی از زائران بحرینی پذیرایی نمودند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی درباره برنامه بازگشت زائران بحرینی اعلام نمود: از مجموع 1200 زائر بحرینی مستقر در مشهد تا به امروز 1050 نفر به کشورشان بازگشتند و مابقی حداکثر تا اواسط هفته آینده به کشورشان باز خواهند گشت.

براتی یادآور شد: با توجه به اینکه مدت زمان بازگشت زائران غیر ایرانی به علت بعضی ناهماهنگی ها در کشورهای این زائران در مشهد طولانی شد، اما در این مدت به نحو مطلوبی از زائران و میهمانان حضرت رضا(ع) پذیرایی صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه آستان قدس رضوی نیز همکاری بسیار خوبی در این زمینه داشته است، توضیح داد: همه دست اندرکاران اعم از وزارت امور خارجه و نمایندگی این وزارتخانه در استان، آستان قدس رضوی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و اداره کل میراث فرهنگی همکاری خوبی در مورد رسیدگی به شرایط این زائران داشتند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با تقدیر از همکاری جامعه حرفه ای هتلداران استان اعلام نمود: در ایام کرونا هتلداران دچار خسارت های زیادی شدند اما در این ایام همکاری مناسبی با سیاست های ابلاغی داشتند و اعلام کردند، میزبانی از زائران امام رضا(ع) برای هتلداران استان مایه مباهات است و در شرایطی که هتل های استان تعطیل هستند و پذیرش مسافر ندارند، این هتل ها فقط به خاطر میزبانی از زائران خارجی فعال بودند.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 47639

به "1050 زائر بحرینی به کشورشان بازگشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1050 زائر بحرینی به کشورشان بازگشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید