اعطای تسهیلات به 5 واحد دامداری اسلامشهر برای احداث سیستم تصفیه فاضلاب

به گزارش مهسان بلاگ، تهران (پانا) - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از اعطای تسهیلات از صندوق ذخیره ملی محیط زیست به 5 واحد دامداری با ارزش بالغ بر83 میلیارد ریال برای کاهش و کنترل انتشار بوی نامطبوع جهت فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) و شهرک واوان اطلاع داد.

اعطای تسهیلات به 5 واحد دامداری اسلامشهر برای احداث سیستم تصفیه فاضلاب

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، الهه بیگی با اعلام این خبر گفت: از اهداف مهم اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر در سه سال گذشته، شناسایی مراکز مولد بوی نامطبوع وکنترل و کاهش آن به ویژه در پیرامون شهرک واوان و راستا فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) بوده است که در این راستا 7 واحد عظیم مقیاس صنعتی با بهره برداری از سیستم تصفیه خانه فاضلاب برطرف آلودگی کردند.

وی با اشاره به اینکه 5 واحد دامداری عظیم مقیاس بدلیل عدم توانایی اقتصادی جهت احداث سیستم تصفیه خانه فاضلاب به صندوق ملی محیط زیست برای دریافت تسهیلات معرفی شده بودند، اظهار کرد:با پیگیری های این اداره، تسهیلات با ارزش بالغ بر83 میلیارد ریال به متقاضیان تعلق گرفت تا پس از احداث و بهره برداری سیستم تصفیه فاضلاب، بوی نامطبوع ناشی از فاضلاب های دامداری ها که به محیط پیرامون راهنمایی می گردد کنترل وکاهش یابد.

بیگی با بیان اینکه یکی از منابع انتشار بوی نامطبوع در منطقه، فاضلاب های شهری و مانداب حاصل از فعالیت برخی از واحدهای صنعتی و خدماتی است، گفت: اقدامات مثبت زیادی در راستای کاهش و کنترل بوی نامطبوع در شهرستان اسلامشهر صورت گرفته و با پیگیری های ماموران اجرایی این اداره و با رعایت اصل توسعه پایدار و مشارکت های عمومی بر پایه اصل پنجاهم قانون اساسی امیدواریم در آینده نزدیک شاهد محیط زیستی سالم و پویا باشیم.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 67727

به "اعطای تسهیلات به 5 واحد دامداری اسلامشهر برای احداث سیستم تصفیه فاضلاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای تسهیلات به 5 واحد دامداری اسلامشهر برای احداث سیستم تصفیه فاضلاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید