خبرنگاران مدیران در مقابله با بحران کم آبی به یاری کشاورزان بشتابند

به گزارش مهسان بلاگ، رشت- خبرنگاران - فرماندار رضوانشهر گفت: با توجه به بحران کم آبی و مسائل ناشی از آن، همه مدیران دستگاه های اجرایی و اعضای ستاد مدیریت بحران این شهرستان باید برای یاری به کشاورزان وارد عمل شوند.

خبرنگاران مدیران در مقابله با بحران کم آبی به یاری کشاورزان بشتابند

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، محمود قاسمی شنبه شب در جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران رضوانشهر اضافه نمود: با توجه به تنش آبی موجود همه اعضای این ستاد و مدیران در رضوانشهر و پره سر باید پای کار باشند تا از هر گونه خسارت احتمالی برای شالیکاران جلوگیری گردد.

وی بیان نمود: توزیع امکانات و ادوات مربوطه در انبارهای ادارات و دستگاه های این شهرستان برای پمپاژ آب در اراضی کشاورزی باید به سرعت انجام گردد و این تجهیزات در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

فرماندار رضوانشهر خطاب به اعضای ستاد مدیریت بحران این شهرستان متذکر شد: کوشش کنید تا بسترهای لازم برای بهرمندی از امکانات مقابله با کم آبی در اختیار کشاورزان قرار گیرد و هرجا که موانعی بود با مسئولیت من نسبت به حذف آنها اقدام کنید.

قاسمی اضافه نمود: هم اکنون شرایط برای کشاورزان در این شهرستان بسیار سخت و شکننده است و در این اوضاع بحرانی همه ما باید در خدمت مردم و کشاورزان باشیم و کوشش کنیم تا خسارت های احتمالی را به حداقل کاهش دهیم.

وی خطاب به مدیر اداره آبیاری رضوانشهر گفت: توزیع عادلانه آب باید در دستور کار همه سر آبیاران و آب سواران منطقه قرار گیرد و شرایط موجود بدرستی مدیریت گردد.

شهرستان رضوانشهر با حدود 80 هزار نفر جمعیت و 120 روستا در 70 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان و در آخرین نقطه آبی سد منجیل و کانال فومنات واقع شده است و دارای بیش از 10 هزار هکتار شالیزار می باشد که فقط سه هزار هکتار از این میزان تحت پوشش کانال فرمنات و بقیه به وسیله سر دهنه های سنتی و رود خانه ها آب دهی می شوند.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: ایرنا
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 84827

به "خبرنگاران مدیران در مقابله با بحران کم آبی به یاری کشاورزان بشتابند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مدیران در مقابله با بحران کم آبی به یاری کشاورزان بشتابند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید