خبرنگاران 54 درصد مدارس روستایی در آذربایجان شرقی به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند

به گزارش مهسان بلاگ، تبریز - خبرنگاران - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی گفت: 54 درصد مدارس روستایی استان در قالب طرح هوشمندسازی مدارس به اینترنت پرسرعت متصل هستند.

خبرنگاران 54 درصد مدارس روستایی در آذربایجان شرقی به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند

محمد فرزاد روز چهارشنبه در نشست خبری هسته کلیدی توسعه زیرساخت های اطلاعات و ارتباطات سند تدبیر توسعه استان، اعلام نمود: تا خاتمه امسال تمام روستاهای آذربایجان شرقی تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار می گیرند و با توسعه اینترنت شهری و روستایی به دنبال توسعه کسب و کارهای اینترنتی در استان هستیم.

وی با اشاره به پیشتازی ارتباطات در سند تدبیر توسعه، اظهار کرد: بر اساس اهداف سند تدبیر و توسعه و تحقق اهداف دولت الکترونیک باید 27 دستگاه به این سامانه اتصال یابند که تا به امروز 45 درصد این هدف در استان محقق شده است.

وی با اشاره به پروژه های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در سند تدبیر و توسعه استان، گفت: این اداره کل بیش از هشتصد میلیارد ریال در توسعه زیرساخت های ارتباطی در قالب 4 پروژه در دومین سند تدبیر و توسعه استان سرمایه گذاری نموده است.

فرزاد با اشاره به اهمیت توجه به بحث اقتصاد دیجیتال در شرایط کنونی، گفت: اقتصاد دیجیتال جایگزین مناسبی برای اقتصاد نفتی به شمار می رود، به شرطی که بتوانیم همگام با استانداردهای جهانی حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه سهم آذربایجان شرقی از اقتصاد دیجیتال کشور 6.5 درصد است، اضافه کرد: کوشش می کنیم سهم اقتصاد دیجیتال را افرایش دهیم.

فرزاد با اشاره به لزوم برطرف شکاف دیجیتال موجود، اظهار کرد: ایجاد کسب و کارهای الکترونیک و توسعه دولت الکترونیک، هدفی دست یافتنی بوده و جایگزین مناسبی برای اقتصاد نفتی است.

وی با اشاره به اجرای طرح های توسعه ارتباطات در آذربایجان شرقی، اضافه کرد: به زودی یکی از مراکز داده عظیم کشور به یاری همراه اول در تبریز ایجاد می گردد که تحول خوبی را در اقتصاد دیجیتال استان موجب خواهد شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، با اشاره به طرح ایجاد کریدور مالی ICT به مساحت 6 هزار متر مربع در ساختمان پست استان، گفت: شهر هوشمند در تبریز از دیگر طرح های اداره کل ارتباطات است که به زودی به بهره برداری می رسد.

فرزاد همچنین از راه اندازی پارک سایبری توسط بخش خصوصی در تبریز اطلاع داد و بیان کرد: مجوز ایجاد این پارک اخذ شده و به زودی افتتاح می گردد.

وی با بیان آماری از کسب و کارهای اینترنتی، اعلام کرد: 72 درصد کسب و کارهای الکترونیکی در تهران قرار دارند و شهرهای اصفهان، مشهد، تبریز و شیراز بعد از تهران، چهار شهر با بیش ترین کسب و کارهای اینترنتی هستند.

فرزاد همچنین با اشاره به اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای حمایت از فراوری داخلی و جهش فراوری از فراوری گوشی های همراه ساخت داخل حمایت می نماید و فروش 400 هزار گوشی را در اولویت دارد، اضافه کرد: در آذربایجان شرقی نیز از کسب و کارهایی که با هدف فراوری گوشی ایرانی و مودم ایجاد گردد حمایت ویژه می گردد.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: ایرنا
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 55004

به "خبرنگاران 54 درصد مدارس روستایی در آذربایجان شرقی به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 54 درصد مدارس روستایی در آذربایجان شرقی به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید