دولت ناکارآمد از مجلس ناکارآمد شکل می گیرد، دولت و مجلس فعلی عامل مسائل هستند

به گزارش مهسان بلاگ، دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: مجلس می تواند دولت را در ریلی برنامه ریزی شده راهنمایی کند.

دولت ناکارآمد از مجلس ناکارآمد شکل می گیرد، دولت و مجلس فعلی عامل مسائل هستند

به گزارش ، پرویز سروری دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در میزگرد سیاسی خزان بهارستان که در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار گردید، اظهار کرد: مجلس و دولت باید مسائل امروزی را که مردم با آن روبرو هستند حل نمایند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس نقش اصلی را در بین قوا دارد، اضافه نمود: هر کدام از نهاد ها و دستگاه ها وظایف مشخصی دارند که باید به آن عمل نمایند. مجلس نقش اصلی و تدوینی دارد و مهار قدرت در اختیار مجلس است.

او با بیان اینکه دولت ناکارآمد از مجلس ناکارآمد شکل می گیرد، اضافه نمود: مجلس است که می تواند دولت را در ریلی برنامه ریزی شده راهنمایی کند. یک مجلس دانا دولت توانا را به وجود می آورد.

سروری با تاکید بر اینکه دولت و مجلس فعلی عامل مسائل مردم هستند، یادآور شد: مجلس نتوانست دولت را مهار کند پس ناکارامد است. مجلس فعلی هیچ اقدامی برای بهبود شرایط مردم نکرده است.

او اعلام کرد: آقای وکیلی و دوستانشان همه چیز را جناحی می بینند. ما در آن دوران که نماینده بودیم منافع ملی کشور را می دیدیم و اقتدار کشور مهم تر بود. ساختار یکی از مسائل کشور است، ساختار باید نمایندگان را از این حالت کسل نماینده و خسته خارج کند.

سروری گفت: مجلس این دوره به مالیات خانه های خالی رای نداد و دیدیم مردم حاشیه نشین شدند و این ربطی به ساختار نداشت، پس نمایندگان تاثیرگذار هستند. در این دوره یک عدد خانه ساخته نشده است. امروز در جامعه مشکل اساسی مردم مسکن است. چرا شما جلوی اقدامات آقای سیف در موضوع ارز را نگرفتید. در حقوق های نجومی مجلس اقدامی نکرد و این یعنی بی خاصیتی مجلس.

او یاداور شد: آقای وکیلی در شفافیت مجلس موافقت می کنید، اما در شفافیت برای دشمن اصرار دارید. چرا برای دشمن شفافیت ایجاد می کنید، اما برای ما شفافیت ایجاد نمی کنید؟

سروری تاکید نمود: بعد از فرجام فردو و امتیاز های زیادی را به دشمن دادیم، اما چه به دست آوردیم و چرا آنها تحریم ها را مجدد ایجاد کردند و اکنون شفافیت را برای آنها می خواهید؟ آقای وکیلی شفافیت را از خودتان ایجاد کنید و اجازه دهید مردم بدانند کدام نمایندگان دوتابعینی هستند.

او اضافه نمود: شفافیت اگر ایجاد گردد به قوای دیگر منتقل می گردد و ما باید مصوبه اموال مسئولان را از نمایندگان مطالبه کنیم. شفافیت از مهمترین موضوعاتی است که مجلس باید به آن بپردازد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 29218

به "دولت ناکارآمد از مجلس ناکارآمد شکل می گیرد، دولت و مجلس فعلی عامل مسائل هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت ناکارآمد از مجلس ناکارآمد شکل می گیرد، دولت و مجلس فعلی عامل مسائل هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید