رونق بازار تابوت در زمانه کرونا ، جهش 8 هزار نفری آمار کشته ها در یک استان اکوادور

به گزارش مهسان بلاگ، تعداد مرگ های ثبت شده فقط در یک استان اکوادور در شش هفته از 3000 نفر به 11000 نفر افزایش یافت و آمار رسمی نرخ مرگ و میر ناشی از ویروس مرموز کرونا را به چالش کشید.

رونق بازار تابوت در زمانه کرونا ، جهش 8 هزار نفری آمار کشته ها در یک استان اکوادور

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، در شرایطی که تعداد مرگ های ثبت شده در استان گوایاس در مرکز بحران شیوع کرونا از ابتدای ماه مارس فقط سه هزار نفر بود اما آمارهای تازه تر نشان می دهد در این شش هفته میزان مرگ و میر 10939 نفر بوده است. از آنجا که مقام های بهداشتی اکوادور اعلام نموده اند فقط 421 نفر به خاطر ابتلا به کرونا مرده اند، جهش عجیب و غریب در تعداد مرگ های استان گوایاس آمارهای رسمی را به چالش کشیده و بر نگرانی و وحشت مردم از ویروس مرگبار افزوده است.

هر چند گفته می گردد آمار مرگ و میر ناشی ار کرونا در سراسر اکوادور می تواند تا 675 هم بالا برود اما کسی هنوز نمی داند دلیل افزایش هشت هزار نفری تعداد کشته ها در فقط شش هفته در یک استان این کشور چیست و سهم بیماری کووید-19 در این آمار چقدر است.ماریا پائولا رومو، وزیر کشور اکوادور از احتمال بالاتر بودن نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا در کشورش اطلاع داد و گفت: آمار کشته های این بیماری بسیار بیش از رقم های معمول است. گوایاکیل به عنوان عظیم ترین شهر اکوادور در استان گوایاس واقع شده است.

اکوادور یکی از آلوده ترین کشورهای منطقه آمریکای لاتین است و زیرساخت های آن برای مبارزه با کرونا، درمان بیماران مبتلا به کووید-19 یا حتی دفن مردگان فراهم نیست. بسیاری از خانواده های عزادار ناچار شده اند جنازه عزیزان خود را نزدیک محل زندگی دفن یا در خیابان ها و بیایان ها رها نمایند. با آمدن کرونا تعداد کشته ها ناگهان چنان افزایش یافت که شرکت های ارائه دهنده تابوت و خدمات کفن و دفن از عهده انبوه مراجعان برنمی آیند و همین امر بر تردیدها درباره درست بودن آمار قربانیان کرونا می افزاید.

بحران کرونا در گوایاکیل، پایتخت مالی و تجاری اکوادور چنان گسترده و عمیق است که بر نگرانی های دیگر کشورهای آمریکای لاتین دامن زده و بسیاری از این کشورها کمینه ترین ابزار و امکانات را برای مبارزه با کووید-19 ندارند. در اکوادور بازار تابوت های مقوایی رونق گرفته و دولت برای دور کردن جنازه های زمین مانده از محل زندگی مردم یک ساز و کار تازه اندیشیده است. تقریبا 70 درصد بیماران مبتلا به کرونا در اکوادور در گوایاس هستند و از آمار کلی 8450 بیمار، 5777 نفر سهم این استان است.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 45556

به "رونق بازار تابوت در زمانه کرونا ، جهش 8 هزار نفری آمار کشته ها در یک استان اکوادور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق بازار تابوت در زمانه کرونا ، جهش 8 هزار نفری آمار کشته ها در یک استان اکوادور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید