سفرعمران خانبه کشمیر همزمان با اوج گیری تنش های دهلی-اسلام آباد

به گزارش مهسان بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از داون، عمران خان نخست وزیر پاکستان درست در میانه اوج گیری تنش های دهلی نو- اسلام آباد در مورد کشمیر، به این منطقه سفر کرد.

سفرعمران خانبه کشمیر همزمان با اوج گیری تنش های دهلی-اسلام آباد

سفر نخست وزیر پاکستان به کشمیر تحت کنترل اسلام آباد در شرایطی صورت گرفته که اقدام دهلی در لغو خودمختاری کشمیر تحت کنترل هند، تنش های زیادی را در منطقه به وجود آورده است.

در همین رابطه اسد ماجد خان سفیر پاکستان در آمریکا گفت که ممکن است نظامیان پاکستانی از مرز افغانستان به کشمیر اعزام شوند.

این وضعیت درحالی است که پاکستان از شورای امنیت سازمان ملل متحد درخواست نموده تا درباره تصمیم هند مبنی بر لغو اختیارات ویژه جامو و کشمیر تشکیل جلسه دهد.

کشمیر پس از استقلال هند و پاکستان در سال 1947 میلادی، میان این دو کشور تقسیم شد، ولی هر دو مدعی حاکمیت بر کل این منطقه هستند.

رهبران محلی در جامو و کشمیر هشدار داده اند که لغو اختیارات ویژه این ایالت به عنوان تعرضی به مردم کشمیر تلقی خواهد شد. طی 30 سال گذشته در جریان شورش ها علیه حاکمیت هند بر این ناحیه بیش از 50 هزار نفر کشته شده اند.

ناحیه کشمیر عامل اصلی دو مورد از سه جنگی بوده که تاکنون بین هند و پاکستان که هر دو قدرت هسته ای هستند، روی داده است.

هند وضعیت خودمختاری در کشمیر را لغو نموده و براساس تصمیم دولت هند، ایالت جامو و کشمیر دیگر حق تصویب قوانین داخلی خود را ندارد و غیر کشمیری ها می توانند در این ایالت زمین و مستغلات بخرند. با اعلام لغو این امتیازات، خطوط تلفن ، اینترنت و شبکه های تلویزیونی در ایالت جامو و کشمیر قطع شده است و دولت هند محدودیت هایی برای رفت و آمد و تجمعات اعمال نموده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 14511

به "سفرعمران خانبه کشمیر همزمان با اوج گیری تنش های دهلی-اسلام آباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرعمران خانبه کشمیر همزمان با اوج گیری تنش های دهلی-اسلام آباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید