نخست وزیر تایلند خواستار آشتی ملی در کشور شد

به گزارش مهسان بلاگ، خبرنگاران: نخست وزیر تایلند در آستانه سال نوی میلادی و آرامش نسبی اوضاع این کشور خواستار آشتی دوباره ملی شد.

نخست وزیر تایلند خواستار آشتی ملی در کشور شد

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل مهسان بلاگ به نقل از رویترز؛ یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر تایلند، امروز (سه شنبه) در آستانه سال جدید میلادی و در حالی که در چند روز گذشته آرامش نسبی بر پایتخت حاکم بوده است خواستار برقراری صلح در این کشور شد.

معترضین ضد دولتی اعلام نموده اند که انتخابات 2 فوریه را که دولت یینگلاک در کوشش برای فرونشاندن بحران سیاسی پیشنهاد آن را داده است، متوقف خواهند کرد.

معترضین تهدید نموده اند که پس از سال نو بانکوک را به تعطیلی خواهند کشاند و جاده ها را در 20 نقطه خواهند بست. البته دامنه اعتراضات همواره آنگونه که سوتهپ تاگسوبان، رهبر مخالفان، وعده داده نبوده است.

یینگلاک در یک هفته اخیر در بانکوک نبوده و در میان طرفداران خود در شمال کشور به سر برده است اما از رسانه های اجتماعی برای ارسال پیغام صلح و آشتی استفاده نموده است.

مخالفین سعی دارند که دولت یینگلاک را سرنگون نمایند. آنها بر این باورند که وی دست نشانده تاکسین شیناواترا، نخست وزیر سابق این کشور است.

خیابان های بانکوک امروز (سه شنبه) و در حالی که مردم در حال عزیمت به استان ها برای گذراندن تعطیلات خود بودند خلوت شد.

اعتراضات در پنج روز گذشته و در بعضی مناطق به خشونت گرایید. دستکم هشت نفر در جریان ناآرامی هایی که از اواخر نوامبر شروع شده اند کشته شده اند.

چندین سال است که درگیری ها بین طبقه متوسط و سلطنت خواه بانکوک و حامیان فقیر و روستایی یینگلاک و تاکسین ادامه دارد.

اگرچه حزب یینگلاک به احتمال زیاد برنده انتخابات خواهد بود اما موضع وی به دلیل اعتراضات خیابانی تضعیف شده و احتمال مداخله نظامیان و قوه قضائیه سیاسی شده این کشور وجود دارد.

این امر هفته گذشته و در پی رد کودتای نظامی توسط فرمانده ارتش کشور بیشتر عیان گشت. ارتش تایلند در 81 سال گذشته 18 بار دست به کودتای نظامی زده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 16862

به "نخست وزیر تایلند خواستار آشتی ملی در کشور شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر تایلند خواستار آشتی ملی در کشور شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید