نظارت ها بر بازار شب عید تشدید می گردد

به گزارش مهسان بلاگ، وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه نظارت بر بازار شب عید تشدید می گردد، گفت: طرح جدید نظارت با همکاری گشت های مشترک سازمان حمایت از مصرف کنندگان، بازرسان اتاقهای اصناف، بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات در حال اجراست.

نظارت ها بر بازار شب عید تشدید می گردد

به گزارش مهسان بلاگ به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در حاشیه بازدید از فروشگاه های زنجیره ای رفاه در مورد تأمین کالاهای اساسی شب عید اظهار کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) وظیفه دارد بر تمام اصناف کشور نظارت داشته باشد و روز گذشته در جلسه ستاد تنظیم بازار تصمیم گرفته شد نظارت ها افزایش پیدا کند و هر جا در حق مردم اجحافی گردد بازرسی ما به طور جدی برخورد کند، همچنین هموطنان می توانند شکایات خود را به وسیله سامانه های وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت از مصرف نمایندگان، اتاق های اصناف و غیره اطلاع رسانی نمایند.

وی با بیان اینکه همین اندازه که در برخورد جدی هستیم از مردم هم توقع داریم مراعات نمایند، اضافه نمود: سال جاری طرح جدید نظارت را دادیم که این طرح با همکاری گشت های مشترک سازمان حمایت از مصرف نمایندگان، بازرسان اتاق های اصناف، بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات انجام می گردد. در کنار نظارت ها تصمیم گرفته شده نظارت را در وجوه مختلف یعنی در عرضه فروشگاهی، عمده فروشی و فرایند تأمین حتی از مبادی فراوری و واردات تشدید کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برنامه ریزی برای تأمین نیازهای شب عید از چند ماه پیش شروع شده است، مطرح کرد: این تمهیدات باعث کاهش قیمت و کنترل بازار شد.

رحمانی ادامه داد: در مورد مواد غذایی نیز بیشتر توجه به گوشت قرمز، مرغ و برنج است و در تأمین برنج مسئله ای نداریم، این هفته دولت حقوق واردات گوشت را حذف و واردات را برای واردنمایندگان آزاد کرد تا در بازار وفور ایجاد گردد و برنامه هایی هم برای گوشت وارداتی با ارز دولتی اندیشیده شده که به طور حتم برای اقشار هدف و خاص توزیع گردد.

وی توضیح داد: در جلسه امروز دولت بر اساس گزارش های وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی تصمیماتی اتخاذ شد که تا دو هفته آینده بازار به طور کامل کنترل می گردد. کوشش ما این است که مردم برای شب عید و ماه مبارک رمضان مسئله ای نداشته باشند. هدف اصلی این طرح این است که واردات و عرضه به خوبی انجام گردد تا قیمت ها افزایش پیدا نکند و همین طور گوشتی که با ارز دولتی وارد شده بهتر توزیع گردد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد تأمین میوه شب عید گفت: جهاد کشاورزی ذخیره میوه شب عید را به خوبی انجام داده است. در مورد تأمین مرغ نگرانی هایی وجود داشت که صادرات آن را ممنوع کردیم و اجازه دادیم در صورت افزایش قیمت ها، واردات افزایش پیدا کند. آرد صنفی- صنعتی یکی دیگر از موارد مورد بحث است که با مصوبه ای که از دولت گرفتیم موانع برطرف شد تا برای تأمین بعضی از اقلام مثل شیرینی مسئله ای پیش نیاید.

رحمانی با بیان اینکه فروشگاه های زنجیره ای مکان های مناسبی برای توزیع کالا هستند و می توانند کالا را به وفور در دسترس مردم قرار دهند، گفت: در شرایط جدید تمامی فروشگاه های زنجیره ای بسیار یاری نموده اند و انتظار داریم در شب عید این یاری ها افزایش پیدا کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 5468

به "نظارت ها بر بازار شب عید تشدید می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت ها بر بازار شب عید تشدید می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید