شرایط کرونا در کدام شهرهای تهران بهتر است؟

به گزارش مهسان بلاگ، رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به اینکه در استان تهران هیچ شهری با شرایط سفید وجود ندارد، گفت: توصیه می کنیم تا مردم در عید غدیر از برگزاری مراسم جمعی خودداری نمایند.

شرایط کرونا در کدام شهرهای تهران بهتر است؟

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران درباره آخرین شرایط کرونا در شهر های استان تهران، بیان داشت: تقریباً در استان تهران با تعاریفی که داریم شهر سفیدی وجود ندارد و از نظر میزان معدل کم بودن ابتلا، در شهر های پردیس و فیروزکوه تا حدودی در ری، در بخش هایی از اسلامشهر و رباط کریم را شاهد هستیم. البته این شرایط در این شهر ها نسبی است و ممکن است ظرف 48 ساعت شرایط آن ها عوض گردد.

زالی افزود: البته به دلیل پیوستگی که بین تهران با شهر های اطراف تهران وجود داشته و ممزوج است، عملاً خیلی به طبقه بندی در استان تهران معتقد نیستیم، بلکه معتقدیم اگر در شهری شرایط سفید اعلام می کنیم، بلافاصله در ظرف 24 ساعت بر اثر تردد های پیوسته ای که بین تهران و شهر های آن وجود دارد، شاهد تغییراتی باشیم.

وی اضافه نمود: استان البرز به عنوان استان همجوار تهران که تأثیرات و کنش های آن ها نزدیک است، باز هم استان قرمز تلقی می گردد، چرا که بحث های درون شهری و برون شهری استان به هم وابسته بوده و جمع زیادی از شهروندان در بین این دو استان تردد می نمایند، بنابراین قرمز بودن هرکدام از این استان ها می تواند استان دیگر را متأثر کند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره برگزاری مراسم های عید سعید غدیر گفت: با توجه به اینکه امکان پیش بینی از میزان استقبال مردم از این مراسم ها و ظرفیت اجتماعی آن وجود ندارد و نمی توان تقریبی انجام گردد، پیشنهاد و توصیه ما این است که از برگزاری مراسم های جمعی فعلاً خودداری گردد، به ویژه اینکه تهران اکنون شرایط قرمز دارد و اگر دست به دست هم ندهیم و تجمعات کاهش نیابد و تغییر شیوه بیماری در تهران وجود نداشته باشد، ممکن است با امواج جدید و مجدد بیماری و شعله ور شدن آن روبه رو باشیم.

زالی تأکید کرد: توصیه بنده به برادران و خواهران و مؤمنین این است که از انجام مراسم جمعی در شرایط فعلی اجتناب گردد، ضمن اینکه در شهر های با شرایط قرمز نیز هرگونه تجمعی می تواند منجر به افزایش موارد ابتلا به بیماری گردد.

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به هفته های پایانی ماه ذی الحجه و در آستانه قرار دریافت ماه محرم و صفر، توضیح داد: معمولاً ایرانیان از یک احساسات مهرورزانه دینی بالاتری در این ماه ها برخوردارند، به خصوص به خاطر علاقه به مکتب امام حسین (ع)؛ در نتیجه پیشنهاد ما این است که با توجه به محدودیت هایی که در بحث مراسم محرم وجود خواهد داشت، به طور اکید مردم از اطعام و توزیع فیزیکی نذورات غذایی جلوگیری نمایند و خواهش بنده این است که همه به کمپین خودجوش مردمی نذر سلامتی بپیوندند.

وی با اشاره به اهداف کمپین نذر سلامتی در استان تهران ابراز داشت: هدف ما در استان تهران تعقیب دو دیدگاه است؛ اول اینکه با تأمین ماسک و وسایل حفاظتی برای اقشاری که توان مالی محدودتری دارند، این وسایل اختصاص پیدا کند و دوم اینکه با مشارکت مردم بتوانیم در تجهیز اقلام سرمایه ای مورد احتیاج بخش های درمانی، با نام خود مردم موجب افزایش ناوگان خدمات درمانی در استان تهران باشیم.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 57471

به "شرایط کرونا در کدام شهرهای تهران بهتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط کرونا در کدام شهرهای تهران بهتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید