ویژگی مدیران لایق و پیروز از زبان حاجی میرزایی

به گزارش مهسان بلاگ، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش در نشست با شورای معاونین و رؤسای مناطق استان گلستان گفت مدیران لایق و پیروز، مدیرانی هستند که قدرت هماهنگ کردن محیط و ایده های مختلف را داشته باشند.

ویژگی مدیران لایق و پیروز از زبان حاجی میرزایی

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی، در نشست با شورای معاونان و رؤسای مناطق استان گلستان، که به وسیله ویدئوکنفرانس در بستر مجازی و در سالن جلسات ساختمان شهیدرجایی، برگزار گردید؛ ضمن تقدیر از کوشش های همکاران فرهنگی استان گلستان، اظهار کرد: طبق استانداردهای بین المللی، مدیر پیروز، مدیری است که در دوره مدیریت خود بتواند حداقل یک مسأله را با کیفیت حل نماید.

وی اضافه نمود: هر یک از ما در سطوح مختلف مدیریتی هستیم و من معتقدم فلسفه وجودی یک مدیر، جابجایی تعادل و دستکاری مسائل موجود برای رسیدن به هدف نهایی و تحقق برنامه هاست.

حاجی میرزایی با اشاره اینکه در حل هر مسأله ای، ناگزیر به محدودیت هایی برخورد خواهیم کرد، توضیح داد: نکته کلیدی در مدیریت پیروز، این است که بتوانیم محیط را با خود همسو و هماهنگ کنیم. مطمئناً در هر سطحی که باشیم با یک سری از محدودیت ها روبرو هستیم و عظیم ترین خطایی که می تواند از یک مدیر سر بزند، این است که تصور کند برای حل مسائل باید تمام محیط در اختیارش قرار گیرد.

وزیر آموزش و پرورش مدیران لایق و شایسته را مدیرانی دانست که قدرت هماهنگ کردن محیط و ایده های مختلف را داشته باشند و گفت: رویکرد مدیران سازمان باید به گونه ای باشد که هر مسأله ای را تا رفع کامل موضوع پیگیری و مدیریت نمایند و تا زمانی که مسائل حوزه کاری آن ها رفع نشده باشد، مسئولیت آن ها ادامه خواهد داشت.

وی گفت: مدیریک مجموعه، باید قادر به جلب حمایت افراد بالادست خود، برای حل مسائل مربوط به حوزه خودشان باشد و در این صورت می توان آن مدیر را ، مدیری لایق و نمونه دانست.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید، با اشاره به ایجاد انگیزه در مجموعه برای یافتن راه چاره مناسب در رفع مسائل مربوط به هر حوزه، بیان نمود: مدیران باید با روش های مناسب و ایجاد انگیزه، مجموعه تحت مدیریت خود را به تحرک واداشته و قدرت تفکر حل مسائل را در افراد مجموعه خود بالا ببرند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: فکر کردن در خصوص نحوه حل مسائل، توانایی و قابلیت مدیران را افزایش خواهد داد. تجزیه، تحلیل، یافتن کاستی ها و پیدا کردن راه چاره جایگزین در هر مسأله از وظایف ذاتی مدیران است.

حاجی میرزایی با تأکید بر هدف گذاری کردن راستا اجرای برنامه ها، اظهار کرد: در انجام برنامه های کاری مربوط به حوزه خود، هدف داشته باشید ، نیروها را متمرکز کنید و از زمان به طور ارزشمند بهره ببرید تا به هدف خود برسید. اگر هدف نداشته باشید دچار روزمرگی خواهید شد و نمی توانید از توانمندی ها و ظرفیت های خود و مجموعه تحت نظارتتان بهره لازم را ببرید و در نهایت با هدر رفتِ سرمایه انسانی و اقتصادی روبرو خواهیم شد.

وی ادامه داد: هدف گذاری ها باید به گونه ای انجام گردد که قابلیت سنجش داشته باشد تا در هر مرحله بتوانیم میزان پیشرفت را بسنجیم و با قبل مقایسه کنیم . تا هدف گذاری های معین و آشکار نداشته باشید، اهداف محقق نخواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش ، ارتباط مدیران ارشد استانی را با دیگر مدیران استان بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: مدیران باید بتوانند با مجموعه تحت نظارت خود به طور مداوم ارتباط گرفته و در خصوص مسائل مربوط، صحبت نمایند و از نظرات آنها در حل مسائل بهره ببرند. به مراتب مدیران مدارس هم باید با معلمان و دانش آموزان خود به طور مستمر ارتباط داشته و ضمن نظارت بر آن ها از ظرفیت آنان استفاده نمایند تا کارها به خوبی انجام گردد.

حاجی میرزایی با تأکید بر این که هیچ دانش آموزی نباید از آموزش باکیفیت محروم بماند، توضیح داد: معلمان باید با یاری ابزارهایی مانند شاد و بسته های آموزشی و .... که در اختیارشان قرار داده شده است، دانش آموزان خود را به بهترین شیوه و بالاترین کیفیت، آموزش دهند و در هر لحظه قدرت ارائه گزارش دقیق از نحوه آموزش تک تک دانش آموزان خود داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر کوشش برای تبدیل تهدید کرونا به فرصت، گفت: بیش از یک سال است که درگیر پدیده کرونا هستیم و در این مدت شاهد کوشش همکاران فرهنگی برای بهره گیری از ظرفیت ها و قابلیت های مجموعه، در استمرار آموزش باکیفیت بوده ایم. من معتقدم توان سازماندهی، نظارت ، ایجاد انگیزه و ارزشیابی افراد ، همه در چگونگی ایفای نقش در این سال سنجیده می گردد و از همکاران تقاضا دارم برای پیشرفت بهتر و دستیابی به نتایج موثرتر، تجربیات خود را با یکدیگر در میان بگذارند.

وی در سرانجام گفت: همکاران من در مرکز تمام کوشش خود را برای ایجاد انگیزه و تسهیل فعالیت ها در رسیدن به هدف نهایی، انجام خواهند داد ولی به فکر و ایده های نو و جدید شما در حل مسائل احتیاج داریم و از آنها استقبال خواهیم کرد.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 82243

به "ویژگی مدیران لایق و پیروز از زبان حاجی میرزایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژگی مدیران لایق و پیروز از زبان حاجی میرزایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید