سفیر ترکیه: برای گسترش روابط با تهران تلاش می کنیم

به گزارش مهسان بلاگ، سفیر جدید ترکیه در تهران از فراهم بودن بسترهای مناسب برای همکاری ها و تلاش آنکارا برای تقویت و گسترش روابط با تهران خبر داد.

سفیر ترکیه: برای گسترش روابط با تهران تلاش می کنیم

به گزارش خانه ملت، دریا اُرس امروز- دوشنبه- در دیدار احمد علیرضابیگی رئیس گروه دوستی مجلسی ایران و ترکیه در مجلس با اشاره به مشترکات دینی و فرهنگی میان ایران و ترکیه اضافه کرد: مشترکات فراوان دو ملت بستر مناسبی برای تقویت روابط فرهنگی و انسانی میان دو کشور فراهم کرده است که به ما در توسعه هر چه بیشتر همکاری های فیمابین کمک خواهد کرد.

سفیر جدید ترکیه در تهران گفت: امیدوارم در مدتی که در این سمت هستم با همکاری طرف های ایرانی بتوانیم دوستی ها را تقویت و در جهت توسعه روابط دو کشور تلاش کنیم.

ارس بیان نمود: از گروه های دوستی مجلسی ایران و ترکیه در مجالس دو کشور انتظار داریم که در مجلس ها پشتیبان دولت ها باشند و در مواردی که پای منافع ایران و ترکیه در میان است تلاش خود را برای تسریع در همکاری های فیمابین به کار گیرند.

دریا ارس سفیر جدید ترکیه در تهران یادآور شد: ایده هایی مانند شهرک صنعتی مشترک که برای تقویت مناسبات اقتصادی فیمابین مطرح شده اند را پیگیری خواهم کرد.

**ایران برای رفع موانع موجود بر سر راه همکاری با ترکیه آمادگی دارد

علیرضابیگی رئیس گروه دوستی مجلسی ایران و ترکیه در مجلس نیز در این دیدار ضمن اشاره به نقش گروه های دوستی مجلسی دو کشور در تسهیل مناسبات دو طرف گفت: از ابتدای تشکیل گروه های دوستی مجلسی ایران و ترکیه، رایزنی ها و گفت وگوهای خوبی میان دو طرف اجرا شده است.

وی اضافه کرد: گروه دوستی مجلسی ایران و ترکیه در مجلس شورای اسلامی با علاقمندی آمادگی دارد در تسریع مناسبات فیمابین و رفع موانع احتاقتصادی موجود بر سر راه همکاری های دو کشور، تلاش خود را بکار گیرد.

رئیس گروه دوستی مجلسی ایران و ترکیه در ادامه گفت: مناسبات دو کشور در جهت درستی قرار گرفته است و مقامات دو کشور هم مصمم هستند این راه با قوت طی شده و همکاری های فیمابین بیش از پیش توسعه یابند.

علیرضابیگی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به ضرورت تقویت هر چه بیشتر مناسبات اقتصادی فیمابین یادآور شد: حل مسائل بانکی و پولی میان دو کشور منجر به توسعه هر چه بیشتر روابط اقتصادی فیمابین می شود.

وی اضافه کرد: تجارت با ارزهای ملی و حذف دلار می تواند به روند تقویت مناسبات اقتصادی ایران و ترکیه کمک شایانی نماید.

رئیس گروه دوستی مجلسی ایران و ترکیه بر اهمیت تقویت همکاری های میان استان ها و شهرهای مختلف دو کشور تاکید کرد و گفت: با توجه به طولانی بودن مرزهای دو کشور و ظرفیت های چشمگیر موجود در استان های همجوار، بستر مناسبی برای توسعه همکاری های استانی میان تهران و آنکارا وجود دارد که باید از آنها به نفع دو ملت بهره بگیریم.

علیرضابیگی همچنین احداث شهرک های صنعتی مشترک میان ایران و ترکیه را واجد اهمیت ارزیابی کرد.

شایان ذکر است آقایان محمد وحدتی هلان، سیدتقی کبیری و اکبر ترکی از دیگر اعضای گروه دوستی مجلسی ایران و ترکیه نیز در این دیدار حضور داشتند.، ایرنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 6401

به "سفیر ترکیه: برای گسترش روابط با تهران تلاش می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر ترکیه: برای گسترش روابط با تهران تلاش می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید