کتاب

آفاق بیگه جلایر؛ بانوی شاعری از دیار هرات

آفاق بیگه جلایر، بانوی شاعر و ادیب قرن نهم و دهم هجری قمری است.

7 تیر 1399

سروده های اجتماعی کامران شرفشاهی کتاب می گردد

خبرنگاران: تازه ترین مجموعه سروده های کامران شرفشاهی با عنوان از همواره عاشقانه تر تا انتها سال تابستان امسال به چاپ می رسد.

5 تیر 1399

8 هزار جلد کتاب به سالمندان صربستان برای روز های قرنطینه اهدا شد

انتشارات لاگونا Laguna و وولکان Vulkan دو مرکز انتشارات عظیم در صربستان در زمان شرایط اضطراری ناشی از ویروس کرونا در کشور تصمیم گرفتند که 8 هزار جلد کتاب را به قشر سالمند هدیه نمایند.

23 خرداد 1399

یک فیلم برای روزهای قرنطینه؛منطقه پرواز ممنوع و سه گانه سرگرمی، هیجان و آگاهی

منطقه پرواز ممنوع که از 26 فروردین اکران اینترنتی خود را آغاز می کند، ترکیب درستی از سه گانه سرگرمی، هیجان و آگاهی است.

16 خرداد 1399

دور جدید رقابت AppGallery با مارکت های مطرح؛ هوآوی تمام درآمد را به توسعه دهندگان می دهد

هوآوی گفت برای رشد هرچه سریع تر فروشگاه نرم افزاری جدید خود یعنی AppGallery تا صد درصد از درآمد اپلیکیشن ها و بازی ها را به توسعه دهندگان اختصاص خواهد داد.

21 اردیبهشت 1399

10 سال حبس برای کتابفروش سوئدی در چین، اتهام: ارائه غیرقانونی اطلاعات در خارج از کشور چین

در سال 2015 هر 5 کتاب فروش هنگ کنگ مفقود شده و دوباره پیدا شدند.

8 فروردین 1399

کتابخانه باشکوه بی سانسوری که در دل بازی ماینکرفت مایکروسافت افتتاح شد

ماینکرفت بازی بسیار محبوبی است، در این شکی نیست. اما دسته بزرگی از آدم ها اصلا پیگیر هیچ نوع گیمی نیستند. این دسته از آدم ها شاید بهانه ای برای حشور در بازی ماینکرفت پیدا نموده اند:

3 فروردین 1399

ترجمه و انتشار بیش از 20 اثر از ادبیات ایران به زبان عربی

سه ناشر مصری در نمایشگاه بین اللملی کتاب قاهره اقدام به ترجمه و عرضه کتاب های ایرانی کرده اند.

24 اسفند 1398

ایران و ایتالیا علاوه بر رنگ پرچم در فرهنگ هم شبیه به هم هستند، ابراز تعجب ایتالیایی ها از شوروشوق حاضر در نمایشگاه کتاب

سیدعباس صالحی رئیس سی امین نمایشگاه کتاب تهران در افتتاحیه غرفه ایتالیا مهمان ویژه این دوره گفت: ایران و ایتالیا نه تنها در رنگ پرچم بلکه در سابقه فلسفی، ادبی و هنری و حتی در سابقه دینی با یکدیگر اشتراکات بسیار دارند.

27 بهمن 1398

وزیر آموزش و پرورش: طرح تحول بنیادی آموزش و پرورش سنجیده و پخته تر اجرا می گردد

وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش در دهه های گذشته با تغییراتی شتاب زده روبرو بود که برای جبران این شتاب زدگی کوشش داریم طرح تحول را سنجیده و پخته تر به اجرا درآوریم.

25 بهمن 1398

ایده های طراحی دیوار پشت تلویزیون

دکوراسیون داخلی یکی از موضوعاتی ست که همیشه مورد توجه صاحب خانه ها قرار میگیرد. اینکه چگونه خانه خود را به فضایی زیبا و دوست داشتنی تبدیل نمایند و از گوشه و کنار خانه استفاده بهینه کرده و دکوراسیونی بی نظیر طراحی نمایند یکی از دغدغه های صاحب خانه ها در...

29 دی 1398

عنوان روزهای هفته کتاب بیست وهفتم اعلام شد

دبیرخانه بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران نام گذاری روزهای این رویداد فرهنگی را اعلام کرد.

13 دی 1398

فارس من، پیام رسان های بومی می توانند جایگزین تلگرام شوند

پیام رسان هایی در کشور راه اندازی شدند که می توانستند جایگزین تلگرام شوند اما پروژه جانشینی آنها با موفقیت انجام نشد، البته کارشناسان معتقدند پیام رسان های بومی با انجام برنامه ریزی هایی می توانند جایگزین تلگرام شوند که در این باره با پژوهشگر...

10 دی 1398

توضیح یک مؤلف کتاب درسی درباره حذفیات کتاب ها

محمدرضا سنگری که در تألیف کتاب های درسی همکاری داشته، درباره تغییرات و حذفیاتی که در کتاب های درسی ادبیات فارسی اتفاق می افتد توضیح داد.

2 دی 1398

درون گرایان در شرکت ها؛ از حذف تا امپراطوری

هفته نامه تجارت فردا - ترجمه جواد طهماسبی: بیشتر شرکت ها نگران تبعیض های نژادی یا جنسیتی در میان کارکنان خود هستند. اما آنها اغلب به وضعیت نامناسب افراد کم رو و درون گرا توجهی ندارند. کارل یونگ در سال 1921 تفاوت بین افراد درون گرا و برون گرا را کشف کرد. آزمون...

30 آذر 1398

نمایشگاه کتاب کرمانشاه 18 آذر برپا می گردد

سرپرست معاونت فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برپایی پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمانشاه از 18 آذر سال جاری اطلاع داد.

25 آذر 1398

کِشتی کُشتی لرستان به گِل نشسته؟

کشتی ورزش نخست و ملی ایران است و مقوله ای کاملاً فرهنگی بوده و از روح و ذات جوانمردی و پهلوانی برخاسته و از افتخارات ما ایرانیان به شمار می آید.

24 آذر 1398

اتفاقات عجیبی که فقط یک بار در جهان افتاده اند

هر چه عمیق تر به جهانی اطرافمان نگاه کنیم اتفاقات جالبی کشف می کنیم که باور کردنشان کمی سخت است. اتفاقاتی که فقط یک بار در جهان اتفاق افتاده اند و حتی بعد از سال ها فراموش نشده اند. یکی از این اتفاقات شیوع خنده در سال 1962 بود زمانی که هزاران نفر در یک زمان...

24 آذر 1398

عکس های دفتر کار کارمندان گوگل

دفتر اصلی گوگل معروف به Googleplex به عنوان اداره ای مجهز و با امکانات بسیار بالا معروف است. اما این بدان معنا نیست که دفاتر دیگر گوگل که در شهرهای دیگر واقع هستند کسل کننده اند.

23 آذر 1398

ذهن کوانتومی و علوم اجتماعی الکساندر ونت به ایران می رسد

الهام حیدری مترجم این اثر به خبرنگاران گفت: پروفسور الکساندر ونت استاد به نام و صاحب نظر رشته روابط بین الملل در دانشگاه های ایالتی میشیگان و اوهایو در آمریکاست. او صاحب یکی از نظریه های پیشرو و اصیل در رشته روابط بین الملل و علوم سیاسی با عنوان نظریه...

23 آذر 1398
تعداد: (36)